Зеленський зустрівся з капеланами: що відомо про їхню роботу в лавах ЗСУ

Зеленський зустрівся з капеланами: що відомо про їхню роботу в лавах ЗСУ

Зеленський зустрівся з капеланами: що відомо про їхню роботу в лавах ЗСУ
. Фото: Офіс Президента

У річницю вторгнення РФ в Україну Президент Володимир Зеленський зустрівся з військовими капеланами, які зараз служать у лавах ЗСУ та Нацгвардії. Гарант вручив їм державні нагороди. Про це йдеться на сайті Офісу Президента.

"Обговорили важливість збільшення чисельності капеланів у війську, питання врегулювання верифікації духовної освіти, що необхідно для отримання військових звань та зарахування до війська", — написав Зеленський.

Зустріч відбулася в Києво-Печерській лаврі, де були присутні військові священики церков, які направили своїх представників до лав армії.

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр, яка була на зустрічі, нагадала, що капеланську службу у Збройних Силах України на законодавчому рівні було запроваджено у 2021 році. Відтоді капелани працюють із військовими на передовій, допомагають зміцнювати їхній моральний дух і стійкість не лише на волонтерських засадах.

Зеленський та капелани
Фото: Офіс Президента

Що відомо про службу капеланів у лавах ЗСУ

Закон про військове капеланство ухвалили в грудні 2021-го. Він запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні. Нині вони — військовослужбовці, як і інші солдати складають військову присягу та забезпечені соціальним захистом держави.

Згідно з даних видання АрміяInform, станом на вересень 2022 року близько 100 священників є штатними капеланами у Збройних Силах України, а майже 300 священнослужителів працюють із військовиками на громадських засадах. Загалом, починаючи з 2014 року, капеланську місію в Українському війську виконували понад 600 священників.

Читайте також спецпроєкт Суспільного

"Сьогодні він хоче прийняти Бога, а завтра йому йти у бій". Як служать українські капелани

На початок