Президент підписав закон про військових капеланів

Президент підписав закон про військових капеланів

Президент підписав закон про військових капеланів
УНІАН

Президент України Володимир Зеленський 17 грудня провів зустріч з представниками Всеукраїнської ради церков і підписав закон "Про Службу військового капеланства". Про це повідомляє сайт Офісу Президента України.

"Метою проєкту Закону є створення Служби військового капеланства та законодавче закріплення статусу військових капеланів як військовослужбовців, визначення організаційно-правових засад взаємодії військових формувань і релігійних організацій у процесі забезпечення функціонування інституту військового капеланства", — зазначено у пояснювальній записці до документу.

Як відзначається службу створюють для реалізації військовослужбовцями Збройних сил, Нацгвардії, прикордонної служби права на свободу совісті, світогляду та віросповідання з урахуванням поліконфесійності нашої держави.

Документ, зокрема, визначає принципи діяльності служби, її структуру, порядок підпорядкування та загальну чисельність. Окрім того, закон:

  • закріплює статус військових капеланів як військовослужбовців,
  • визначає їхні функціональні обов’язки;
  • запроваджує квоти конфесійного представництва відповідно до потреб особового складу з урахуванням поліконфесійності держави;
  • передбачає створення Міжконфесійних рад з питань військового капеланства як дорадчих органів при Міністерстві оборони та Міністерстві внутрішніх справ.

Що відомо

  • Наприкінці січня в Мінветеранів повідомили про намір створити інститут ветеранського омбудсмана.
  • Ветерани звернулися до голови Запорізької ОДА з відкритим листом, в якому скаржились на медобслуговування.
  • У Мінветеранів назвали проблемою те, що ветерани вважають не нормальним звертатися до психологів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок