Штучний інтелект "передбачив" нові функції "Київ Цифровий"

Штучний інтелект "передбачив" нові функції "Київ Цифровий"

Штучний інтелект "передбачив" нові функції "Київ Цифровий"
Петро Оленич під час інтервʼю. Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

ChatGPT згенерував послуги, які можливі для оптимізації додатку "Київ Цифровий". Як повідомив заступник голови КМДА з питань цифровізації Петро Оленич в Telegram, дещо з представленого вже реалізовується.

Розробники додатку "Київ Цифровий" звернулися до штучного інтелекту ChatGPTChatGPT — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений лабораторією OpenAI. Являє собою велику статистичну модель мови, оптимізовану для ведення діалогів та відлагоджену завдяки технікам навчання з учителем та навчання з підкріпленням. та отримали 5 пропозицій, щодо оптимізації застосунку:

1. Електронні медичні послуги — підключення до цифрової інфраструктури медичних закладів, що дозволить швидко та зручно записуватись на прийом до лікаря, отримувати електронні рецепти та результати аналізів. Схожу функцію має додаток HelsiHelsi — медична інформаційна система для закладів охорони здоров'я та медичний портал для пацієнтів в Україні. Медична інформаційна система автоматизує роботу закладу охорони здоров‘я, лікаря, лабораторії, стаціонару, ведення електронних медичних карток..

2. Цифрові освітні послуги — розробка платформи для онлайн-навчання, де можна буде навчатися на різних рівнях, від дошкільної освіти до вищої. Також можна розробити сервіс для моніторингу навчального процесу та оцінювання успішності учнів.

3. Цифрові послуги для малого та середнього бізнесу — створення платформи для онлайн-продажів, де малі та середні підприємці зможуть продавати свої товари та послуги в Інтернеті.

4. Цифрова платформа для місцевого самоврядування — створення платформи для зручного та швидкого отримання інформації про різноманітні місцеві послуги, такі як: комунальні послуги, маршрути громадського транспорту, місця для відпочинку тощо.

5. Цифрові послуги для туристів — створення платформи для онлайн-бронювання готелів, замовлення екскурсій, квитків на міський транспорт та інших туристичних послуг.

"Спитали в ChatGPT, що треба додати в Київ Цифровий. Дещо з цього вже в планах і реалізовується", — зазначив Оленич.

Що відомо про застосунок "Київ Цифровий"

"Київ Цифровий" — мобільний застосунок, створений у 2021 році на заміну Kyiv Smart City. Додаток надає користувачеві можливість поповнювати зі смартфона транспортну карту, купувати QR-квитки, сплачувати за паркування, повертати евакуйовану автівку, отримувати сповіщення щодо послуг у сфері ЖКГ, голосувати за проєкти з благоустрою міста та електроні петиції.

Протягом 2022 року у застосунку "Київ Цифровий" з'явилося 7 нових функцій. Зокрема, підключено оплату банківською карткою та гаджетами з NFC на всіх маршрутах і видах комунального громадського транспорту, також у застосунку можна підписувати електронні петиції.

16 листопада 2022 року Київ отримав нагороду "World Smart City Award Special Recognition" за міський застосунок "Київ Цифровий". Нагородження відбулося на конгресі Smart City Expo в Барселоні.

Читайте також

Заступник голови КМДА з питань цифровізації — про "Київ Цифровий", петиції та зв’язок в укриттях

На початок