У київській підземці з'являться наскрізні вагони

У київській підземці з'являться наскрізні вагони

У київській підземці з'являться наскрізні вагони
Наскрізний потяг метро в Шанхаї, Китай, 25 січня 2020 р. Фото: Fu Ting / AP

У київському метрополітені зʼявляться наскрізні вагони. Як зазначив керівник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський в інтерв'ю ТСН, їх хочуть отримати вже наступного 2024 року.

Як нагадав Брагінський, на початку 2023 року мер Києва Віталій Кличко та мер Варшави Рафал Тшасковський підписали листа про співробітництво між метрополітенами обох міст, а саме про передачу польською столицею Києву 60 вагонів метро. Йдеться про ту ж серію вагонів №717, які експлуатуються у підземці Києва.

"Поки очікується подальша інформація, але як тільки вона буде деталізована, це буде гарною новиною для наших пасажирів і метрополітену", — зауважив очільник столичного метро.

У київській підземці з'являться наскрізні вагони
Вагони київського метрополітену №717. Фото: УНІАН

За його словами, ці вагони можна використовувати як технічних донорів для українських поїздів, тобто ремонтувати київські вагони деталями варшавських.

Більшість парку київського метрополітену – це вагони радянського виробництва, а тепер російського Вагонмашу і запчастини наразі недоступні.

"Тому варшавські вагони нам цікаві саме як донори, поки ми не оновимо наш рухомий склад", — зазначив посадовець.

За його словами, зараз проводять процедуру закупки вагонів коштом кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку. Має розпочатися другий етап процедури – наприкінці лютого відбудеться аукціон.

"Згідно з нашими технічними умовами, плануємо закупити саме наскрізні вагони, які вміщують більше людей. Ми плануємо отримати 50 таких вагонів – відповідно буде 10 поїздів. Крім цього, зараз готується тендерна документація на придбання нових вагонів в рамках проєкту Київський міський електротранспорт. Плануємо отримати ще 50 наскрізних вагонів", — сказав Брагінський.

Після того, як буде обраний переможець аукціону, КП "Київський метрополітен" планує отримати цю техніку вже через рік, у 2024 році.

Читайте також

У КП "Київський метрополітен" пояснили, чому під час тривоги працює електричка, а рух метро обмежують

У Києві відновили будівництво метро на Виноградар

На початок