Варшава передасть вагони для київського метро

Варшава передасть вагони для київського метро

Мер Варшави Рафал Тшасковський та мер Києва Віталій Кличко
Мер Варшави Рафал Тшасковський та мер Києва Віталій Кличко. Фото: КМДА

Мер Варшави Рафал Тшасковський та мер Києва Віталій Кличко підписали листа про співробітництво між метрополітенами обох міст. Також польська столиця передасть Києву 60 вагонів метро. Про це повідомляє КМДА.

Сьогодні, 11 січня, Віталій Кличко зустрівся з мерами чотирьох європейських країн, які є членами Пакту вільних міст. Він зазначив, що від початку російського повномасштабного вторгнення Варшава, Прага, Братислава і Будапешт не припиняють допомагати Києву.

Європейські мери під час візиту оглянуть місця російських атак на цивільні об’єкти Києва, відвідають міський клінічний госпіталь для ветеранів війни, реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю, один зі столичних пунктів обігріву. А також відвідають Бучу на Київщині.

"Мери чотирьох європейських столиць наголосили, що і надалі допомагатимуть Києву – зокрема, обладнанням, щоб пройти цю складну зиму, гуманітарно та в майбутньому відновленні й відбудові української столиці", ─ йдеться в повідомленні.

Що відомо

11 січня, до Києва приїхали мери чотирьох європейських столиць: мер Варшави Рафал Тшасковскі, очільник Праги Зденек Гржиб, міський голова Братислави Матуш Валло і мер Будапешта Гергель Корачонь, які у 2019 році заснували Пакт вільних міст.

У вересні Київ приєднався до Пакту вільних міст. Церемонія підписання пройшла у Празі під час саміту Пакту.

Пакт вільних міст – це відкритий і прогресивний міський альянс. У ньому європейські міста співпрацюють у захисті демократії, в боротьбі з корупцією та популізмом, захисті прав та повноважень місцевого самоврядування, в налагодженні ефективної взаємодії з національними урядами. А також – реалізовують спільні ініціативи та проекти, адаптовані до потреб окремих міст.

Читайте також

У Києві тривають дискусії про створення військового кладовища на Лисій горі — Поворозник

Тренінги з домедичної допомоги: де можна безкоштовно пройти у Києві

На початок