"Дідівські методи": у Повітряних силах пояснили, що літає в Київській області

"Дідівські методи": у Повітряних силах пояснили, що літає в Київській області

"Дідівські методи": у Повітряних силах пояснили, що літає в Київській області
. ППО. Ілюстративне фото: УНІАН

На Київщині працює ППО, оскільки у небі виявили літальні об’єкти. Про це повідомив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

За словами Ігната, російські війська використовують "дідівські методи". Це повітряна куля метр на півтора, наповнена газом, а на шнурку прикріплений кутовий відбивач. Сигнал радіолокаційної станції відбивається від відбивача, такий чином радіотехнічним військам треба реагувати, відмічати її як повітряну ціль.

"Мета – відволікти. Противних хоче, щоб ми витрачали на ці відбивачі, які коштують нічого, свої сили та засоби, зокрема зенітних ракетних військ", — пояснив він.

Органи військового правління відстежують цілодобово обстановку в повітрі над територією України, а також на сотні кілометрів за її межами. Вони бачать ціль і приймається рішення: збивати чи ні.

"Повітряна куля має свою швидкість, висоту. Метеослужба дає інформацію про повітряні потоки, куди будуть летіти кулі. Вони можуть залітати навіть за повітряний простір України. Молдові вчора довелося перекривати повітряний простір, бо залетіла куля. Там є комерційні рейси, тож відбивач міг попасти у двигун літака", — розповів Ігнат.

Тривогу поки оголосили лише на Київщині, оскільки у небі працює винищувальна авіація. Хоча сама куля не несе сильної загрози, проте коли її намагаються збити, то уламки можуть завдати шкоди.

Речник Повітряних сил зазначив, що статистика знищених російських розвідувальних "Орланів" щодня росте, тому, вочевидь, росіяни почали їх ощадливо використовувати і застосовують такі кулі.

Читайте також

Росіяни обстріляли будинок в Покровську, на Київщині зафіксували кулю, що веде розвідку. 357 день війни. Онлайн

Члени НАТО погодили нові вказівки щодо оборонного планування — Столтенберг

На початок