Члени НАТО погодили нові вказівки щодо оборонного планування — Столтенберг

Члени НАТО погодили нові вказівки щодо оборонного планування — Столтенберг

Оновлено
Члени НАТО погодили нові вказівки щодо оборонного планування — Столтенберг
Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг під час другого дня зустрічі міністрів оборони НАТО у Брюсселі, 15 лютого 2023 року, фото: AP

Північноатлантичний альянс затвердив нові настанови щодо оборонного планування, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час другого дня зустрічі міністрів оборони Альянсу.

"Це відображає реальність того, що ми живемо в небезпечнішому світі з агресивною поведінкою, що постійно стикається з постійною загрозою тероризму, а також викликами, які створює Китай", — прокоментував Столтенберг.

Під час зустрічі він також вкотре наголосив, що агресія президента Путіна в Україні є найбільшою кризою безпеки в Європі з часів Другої світової війни.

"Ми зміцнюємо нашу оборону, направивши 40 тисяч військових під командуванням НАТО у східну частину Альянсу зі значними повітряними та морськими засобами та подвоївши кількість бойових груп з чотирьох до восьми", — повідомив генсекретар Альянсу.

Читайте також: Країни НАТО хочуть продовжити повноваження Столтенберга, генсек проти

Міністри оборони НАТО також розглянули шляхи посилення оборонного промислового потенціалу, оскільки Альянс прагне збільшити виробництво озброєння та боєприпасів.

"Я вітаю важливі багатонаціональні проєкти, узгоджені сьогодні союзниками. Серед них проєкт зі зберігання боєприпасів, який підтримуватиме попереднє розміщення та накопичення союзницьких боєприпасів, а також проєкт наземної протиповітряної оборони", — додав Столтенберг.

Читайте також

"Сьогоднішні замовлення будуть із затримкою на 2,5 роки" — Столтенберг про військове виробництво на тлі війни

Союзники по НАТО готові підтримати Україну у довгостроковій перспективі — Остін

На початок