В Ірпені повністю відновили понад 300 багатоповерхівок — мер

В Ірпені повністю відновили понад 300 багатоповерхівок — мер

В Ірпені повністю відновили понад 300 багатоповерхівок — мер
. Фото: Олександр Маркушин/Telegram

Протягом 2022 року в Ірпені Київської області повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії. Ще 140 багатоповерхівок та близько 1500 будинків приватного сектору — потребують поточного чи капітального ремонту.

Про це під час пресконференції повідомив мер Ірпеня Олександр Маркушин.

За його словами, до відновлення пошкоджених війною будинків долучаються волонтери і міжнародні благодійні організації. Зокрема, благодійним коштом вдалося відновити чотири багатоповерхівки. Йдеться про будинки ОСББ "Мінерал", "Еверест", "Затишок" та "Аристократ".

"В частині будинків замінені вікна, відремонтована покрівля, зроблене утеплення, котельні. Це дійсно потужна, величезна робота. Більше 700 тисяч доларів витрачено на ці будинки. 450 родин повернулися до цих будинків", — розповів Маркушин.

Що відомо про відбудову Ірпеня після деокупації Київщини від російських військ

У травні стало відомо, що для відбудови житлових будинків в Ірпені потрібно приблизно 850 мільйонів доларів. Ще близько 150 мільйонів – для відновлення інфраструктури. Під час бойових дій місто було зруйноване на 75 відсотків. Більше 10 тисячі людей залишилися без житла.

На відновлення житлового фонду Ірпеня, що був пошкоджений внаслідок російської військової агресії, з міського бюджету було виділено близько 25 мільйонів гривень.

Майже 300 українських та іноземних архітекторів і дизайнерів розробили понад 30 проєктів відбудови об'єктів інфраструктури Ірпеня, які були пошкоджені через російську військову агресію. Також американська архітектурна компанія Gensler допомагатиме відбудовувати місто Ірпінь на Київщині. Албанська столиця Тирана відбудує один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені.

У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків. 17 із них демонтують найближчим часом.

В Ірпені придбають 14 квартир та зведуть 15 будинків для тих місцевих мешканців, які через російську військову агресію втратили житло.

Ірпінська громада отримала чотири вантажівки будівельних матеріалів для ремонту будинків, що були пошкоджені під час повномасштабного вторгнення військ РФ.

Читайте також

Мешканці Ірпеня отримають фінансову допомогу від благодійної організації. Кому і як оформити

На початок