У Києві тривають дискусії про створення військового кладовища на Лисій горі — Поворозник

У Києві тривають дискусії про створення військового кладовища на Лисій горі — Поворозник

У Києві тривають дискусії про створення військового кладовища на Лисій горі — Поворозник
. Фото: Вікіпедія

У Києві тривають дискусії щодо облаштування Національного військового кладовища на Лисій горі. Про це в інтервʼю ТСН розповів перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.

Він переконаний, що Національне військове кладовище має бути облаштоване в столиці, і в цьому питанні потрібно від слів переходити до конкретних дій.

Як зауважив Микола Поворозник, столична влада пропонувала виділити місце для проведення почесних поховань поруч із Бабиним Яром. Утім Кабінет міністрів ухвалив інше рішення — створити меморіальний цвинтар на Лисій горі в Печерському районі. Це рішення підтримали депутати Київради.

За словами першого заступника голови КМДА, зараз дискусії з цього приводу точаться між опонентами.

"Але на мою думку, нам уже потрібно переходити від розмов до конкретних справ. Потрібно достойно вшановувати пам’ять полеглих героїв. Це має бути меморіальне місце і точно не на околиці столиці", — сказав Микола Поворозник.

Що відомо про створення Національного військово-меморіального кладовища в Києві

27 жовтня Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора". У КМДА нагадали, що проєкт створення військового цвинтаря у столиці втілюють за дорученням прем’єра Дениса Шмигаля і на виконання вимог статті 23 Закону України "Про поховання та похоронну справу".

У липні минулого року Київрада проголосувала за розробку проєкту землеустрою для військового кладовища вздовж вулиці Олени Теліги в Шевченківському районі столиці. Як повідомив міський голова Віталій Кличко, йдеться про символічне в нашій історії місце — поруч з урочищем Бабин Яр.

Тогоріч у листопаді на сайті Київради було зареєстровано петицію проти створення військового кладовища на "Лисій Горі". Автор петиції Павло Рациборський зауважує, що урочище "Лиса Гора" є пам’яткою архітектури і належить до об'єктів природно-заповідного фонду.

На початку січня 2023 року стало відомо, що Київська міська рада не підтримала петицію проти будівництва військово-меморіального комплексу на Лисій горі.

Читайте також

Незаконні МАФи, неприбране сміття: як у 2022 році порушували благоустрій у Києві

На початок