У Києві на Софійській площі почали встановлювати новорічну ялинку

У Києві на Софійській площі почали встановлювати новорічну ялинку

У Києві на Софійській площі почали встановлювати новорічну ялинку
. Фото ілюстративне: Єлизавета Серватинська/Суспільне

У Києві в п’ятницю, 16 грудня, на Софійській площі почали монтувати головну новорічну ялинку. Про це повідомили "Факти ICTV".

Скільки знадобиться часу для встановлення дерева і на його прикрашання, а також коли відбудеться церемонія відкриття поки невідомо.

Що відомо про новорічну ялинку у Києві

  • Попри кілька петицій щодо недоречності святкових заходів в умовах війни, у Києві встановлять головну новорічну ялинку країни, повідомив столичний голова Віталій Кличко.
  • Цьогорічна головну ялинку у Києві буде скромною в оздобленні, порівняно з попередніми роками. Дерево буде штучним заввишки 10 метрів, замість 30, як це було до повномасштабної війни. Також не буде святкової ілюмінації, розповів керівник компанії Folk Ukraine, що організовує новорічне свято на Софійській площі, Ігор Добруцький.
  • 8 листопада на сайті Київської міської ради зареєстрували петицію проти встановлення новорічної ялинки. Автор ініціативи вважає недоречним витрачати кошти на придбання ялинки, монтаж, її обслуговування та демонтаж. Виділені гроші пропонує спрямувати на допомогу ЗСУ чи переселенцям, а святкування перенести на потім. Менше ніж за добу кияни зібрали необхідні 6 тисяч підписів для розгяду петиції проти ялинки у Київраді.
  • Комісія Київради з питань культури розглянула петицію стосовно доцільності цьогорічної різдвяної ялинки. Рішення про встановлення ялинки у столиці ухвалять після консультацій із силами оборони. Якщо її дозволять встановити, то всі витрати візьмуть на себе спонсори.
  • На початку листопада на розгляд столичної влади представили проєкт головної новорічної ялинки, яку цього року планують встановити у Києві. У розробників дизайну є варіант оздоблення в синьо-жовтих кольорах національного прапора

Читайте також

У Києві відкрились ялинкові ярмарки: законність продажу перевіряють інспектори благоустрою

На початок