Острів Венеціанський повернули громаді Києва

Острів Венеціанський повернули громаді Києва

Острів Венеціанський повернули громаді Києва
. Фото: Wikipedia

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Прокурори встановили, що земельна ділянка вартістю 16,5 млн грн знаходиться в межах регіонального ландшафтного парку "Дніпровські острови" і відноситься до земель водного та природно-заповідного фондів України.

Острів Венеціанський повернули громаді Києва
Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

"За відсутності будь-яких рішень про відведення у користування земельної ділянки чи надання дозволу на виконання будівельних робіт компетентними органами, суб’єкт господарювання незаконно використовував землю для розміщення нежитлової будівлі, права власності на яку було зареєстровано на підставі підроблених документів",— йдеться у повідомленні.

Зазначається, що справа неодноразово розглядалася у судах із вересня 2020 року. Наразі, за результатами повторного розгляду Верховний Суд України, ухвалене остаточне рішення щодо повернення земельної ділянки Київській міській раді. Рішення оскарженню не підлягає.

Що відомо

  • На початку жовтня цього року Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.
  • Територіальній громаді столиці повернуто земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.
  • Київській громаді повернули землі на "Жуковому острові" площею понад 3 гектари, які хотіли забудувати. Їхня загальна вартість — 45 мільйонів гривень.
  • У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.
  • Прокуратура Києва повернула громаді 4 земельні ділянки, які вибули з комунальної власності на підставі підроблених судових рішень.
  • До територіальної громади столиці повернулася земельна ділянка вартістю понад 40 млн гривень, площею понад 1,5 га на вулиці Радистів у Деснянському районі міста Києва

Читайте також

Правильна обрізка і посадка: Київ запровадить європейські стандарти догляду за деревами

У Києві та області ліквідовують наслідки снігопаду

СБУ в УПЦ Московського патріархату, Литва анулювала ліцензію "Дождя". 287-й день війни. Онлайн

На початок