У додатку "Київ Цифровий" почалося нове опитування громадської думки щодо доцільності повернення історичних назв міським об’єктам. У переліку 32 топоніми — вулиці, провулки, площі, сучасні назви яких пов’язані з Росією та її сателітами, інформує пресслужба Київської міської державної адміністрації.
Як повідомив заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, у столиці вже перейменовано понад 180 міських об’єктів. Процес дерусифікації запустили у квітні цього року для зменшення культурологічного впливу РФ на світогляд киян.
За словами Володимира Бондаренка, нині експертна комісія рекомендує повернути деяким об’єктам столиці історичну назву.
Для того, щоб узяти участь в опитуванні та висловити свою думку в додатку "Київ Цифровий", необхідно:
- підтвердити особу через Bank ID. Верифікація потрібна для чесних і прозорих результатів;
- вибрати розділ "Електронна демократія", далі — "Опитування";
- переглянути перелік запитань і натиснути "Взяти участь".
Опитування триває до 13 листопада. Результати електронного голосування передадуть на розгляд Київради.
Що відомо
- Наприкінці квітня Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.
- 19 червня у додатку "Київ цифровий" закінчилося голосування за перейменування вулиць Києва, міських об'єктів, історичних пам'яток. Понад 6,5 мільйонів киян взяли участь, щоб обрали нові, українські, назви.
- 25 серпня Київрада розпочала реалізацію топонімічних пропозицій у рамках процесу дерусифікації. Під час засідання столичні депутати перейменовали понад 100 із близько 300 об'єктів в усіх районах Києва. У перший список на перейменування не потрапили великі вулиці, зокрема, проспект Дружби народів та вулиця Московська.
- Депутати Київради на засіданні 27 жовтня перейменували ще понад 40 вулиць, провулків та площ столиці, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим. Зокрема, у Києві з’являться вулиці Павла Лі, Максима Левіна, Кузьми Скрябіна, Генерала Кульчицького.
Читайте також
Майже 600 тисяч підписів за петиції у "Київ Цифровий". Що кияни хочуть змінити у місті