Перейти до основного змісту
Дерусифікація Києва: Київрада перейменувала понад 100 вулиць

Дерусифікація Києва: Київрада перейменувала понад 100 вулиць

Дерусифікація Києва: Київрада перейменувала понад 100 вулиць
. Колаж: Суспільне

Київрада розпочала реалізацію топонімічних пропозицій у рамках процесу дерусифікації. 25 серпня під час засідання перейменовано понад 100 із близько 300 об'єктів в усіх районах Києва.

Про це повідомив член Комісії із найменувань Тіміш Мартиненко-Кушлянський.

Зокрема, у Києві з'явилася вулиця Героїв Полку Азов замість Маршала Малиновського, замість Маяковського — проспект Червоної Калини, а вулицю Маршала Якубовсього перейменували на Героїв Маріуполя.

"Це перший пакет перейменувань після рейтингового голосування, попереду голосування за пакети рішень, де потрібна згода від родичів, а також інші довгоочікувані киянами перейменування", — розповів член комісії з найменувань Павло Островський.

Водночас, як повідомила депутатка Київради від фракції "Слуга народу" Ксенія Семенова, у перший список на перейменування не потрапили великі вулиці, зокрема, проспект Дружби народів та вулиця Московська.

"Немає тут і перейменування на честь Ратушного. Офіційна причина — Департамент суспільних комунікацій не встиг підготувати проекти рішень", — написала депутатка у Telegram.

Що відомо

  • Наприкінці квітня Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.
  • У застосунку "Київ Цифровий" 15 червня розпочалось електронне голосування за перейменування вулиць столиці, які носять назви, пов’язані з Росією та Білоруссю.
  • 19 червня у додатку "Київ цифровий" закінчилося голосування за перейменування вулиць Києва, міських об'єктів, історичних пам'яток. Понад 6,5 мільйонів киян взяли участь, щоб обрали нові, українські, назви.
  • Майже 30 тисяч людей проголосували за перейменування київської вулиці на честь загиблого на війні громадського активіста Романа Ратушного.

Читайте також

"Задача не в тому, щоб помститися минулому": експертка Мінкульту прокоментувала дерусифікацію у Києві

У Мінкульті назвали десятьох росіян, імена яких потрібно прибрати з топонімів

Топ дня

Вибір редакції

На початок