Лідери європейських країн відвідали Ірпінь

Лідери європейських країн відвідали Ірпінь

Лідери європейських країн відвідали Ірпінь
. Канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоганніс відвідують Ірпінь, 16 червня 2022 року. Фото: Ludovic Marin, Pool via AP

Лідери європейських країн, які прибули у четвер, 16 квітня, до Києва, відвідують Ірпінь Київської області. Про це повідомляє BFM.TV.

Президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Олафа Шольца, прем'єра Італії Маріо Драґі та президента Румунії Клауса Йоганніса під час поїздки в Ірпінь супроводжує міністр розвитку громад Олексій Чернишов.

“Були скоєні масові вбивства, і ми отримали перші сліди того, що є воєнними злочинами. Ми також дуже тісно співпрацюємо щодо розслідування. Я хотів би подякувати всім французьким жандармам, експертам і магістратам, які були залучені з перших днів разом з експертами”, — сказав Макрон, перебуваючи у зруйнованому Ірпені, передають кореспонденти Суспільного.

Від самого початку Франція та Європа стояли поряд з Україною та населенням, надаючи військову допомогу, наступальну та оборонну техніку, заявив Макрон.

“Останніми днями українська армія показує це французькими CESARS. Потім, як ви бачили, ми як європейці почали фінансувати відновлення цих міст, які постраждали”, — розповів Макрон журналістам.

Що відомо

  • Вранці 16 червня до Києва прибули лідери трьох найбільших країн Європейського Союзу – Німеччини, Франції та Італії. Раніше Олаф Шольц, Еммануель Макрон і Маріо Драгі зустрілися вночі в польському місті Жешув, звідки вони продовжили поїздку сухопутним шляхом до України. Візит має стати знаком підтримки України.
  • Президент Румунії Клаус Йоганніс у четвер, 16 червня, також прибув до Києва. Про це політик повідомив у Twitter. Його візит теж не анонсували в Україні.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 113. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок