У Києві вдень 19 липня розпочалася потужна злива із грозою, градом та поривами вітру. Через підтоплення станцію метро "Берестейська" зачинили на вхід та вихід. До ліквідації наслідків залучили спецтехніку та понад 300 дорожників. За даними "Київавтодору", за 30 хвилин зливи випало 18 мм опадів, що дорівнює майже тижневій нормі.
Про те, що Україною просувається грозовий фронт, попередив Укргідрометцентр.

"Холодний фронт із хвилями просувається із північного заходу, вздовж лінії фронту утворюються потужні грозові хмари висотою до 12 км із температурою на вершинах близько -60°C, під хмарами випадають дощі зливового характеру, шквали та град", — йдеться в повідомленні метеоустанови.
Близько 12-ї дня негода дісталася столиці. "Підходить фронт! Будь ласка, позакривайте тимчасово вікна, балкони, заберіть дітей з вулиці, приберіть з двору чи балконів все, що може літати, переставте машину в безпечне місце", – повідомила синоптикиня Наталка Діденко у Facebook.
Невдовзі пости зі світлинами про зливу почали з’являтися у соцмережах. Першими про негоду повідомили мешканці правобережних районів столиці, зокрема, Оболоні та Лук’янівки. Ось так початок негоди виглядав із редакції Суспільного.

Фото і відео негоди активно поширювали користувачі в соцмережах.
Деяким киянам також здалося, що замість граду вони бачили сніг.
Перебої в роботі транспорту
За даними "Київавтодору", у столиці за 30 хвилин зливи випало 18 мм опадів, що дорівнює майже тижневій нормі.
"До ліквідації наслідків негоди залучені 12 бригад гідрослужб та 38 бригад з ручного прибирання КК "Київавтодор" – загалом 326 працівників шляхово-експлуатаційних підприємств. До роботи задіяна спеціальна техніка – гідромонітори, мулососи, мотопомпи. Про це інформує комунальна корпорація. Техніка гідротехнічних служб комунальних підприємств виїхала на місця можливих підтоплень ще до початку зливи. Напередодні прогнозованих дощів – у кожному районі посилено очищали зливостоки", — повідомили комунальники.
У Київській міській держадміністрації заявили, що наземний транспорт через негоду 19 липня курсує без дотримання розкладу руху. ️"Введено оперативне положення № 4 – курсування транспорту без дотримання розкладу руху. Затримується рух низки маршрутів наземного громадського транспорту у зв’язку із погіршенням погодних умов", — йдеться у повідомленні.
За даними "Київпастрансу", у столиці з 12:30 затримується рух трамваїв №12, 17, 14, 15 та тролейбусів № 5, 7, 39, 26, 35, 23, 16, 41, 27; автобусів № 37, 37а, 30, 14, 72, 102, 23, 56 на Пущі-Водиці — Виноградар — Велика Кільцева дорога — ст.м. "Нивки" — проспект Відрадний з причини погіршення погодних умов. Затримується рух трамваїв №12, 17 на Лісовій трасі з причини падіння дерева. Крім того, КП "Київський метрополітен" повідомив про закриття станції метро "Берестейська" через підтоплення.
"Станцію метро "Берестейська" зачинено на вхід та вихід. Сталося потрапляння води в касову залу станції. На місці працюють фахівці. Про відкриття станції буде повідомлено додатково", – зазначається у повідомленні.
У переході до станції метро "Берестейська" комунальники зачинили гермозатвор для уникнення потрапляння води на колії.

Також метро "Академмістечко" зачиняли на вхід та вихід з технічних причин (потрапляння води в касову залу станції), але за годину роботу станції відновили.
Користувачі соцмереж повідомили, що злива затопила район вулиці Стеценка.
У пресслужбі столичного ДСНС розповіли Суспільному, що інформація про надзвичайні події, спричинені негодою, до рятувальників поки що не надходили.
Що відомо
- Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда розповів Суспільному, що цьогорічне літо буде спекотним, а його середні температури перевищуватимуть звичайні показники.
- 2020 рік був найтеплішим за всю історію спостережень в Європі, а останні шість років – найспекотнішими у всьому світі.
- Учені з Метеорологічного бюро Великої Британії прогнозують, що у 2021 році у всьому світі стане прохолодніше, утім він все одно залишиться одним з шести найтепліших років.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!