Перейти до основного змісту
У Києві з'явилися плавучі острові. Для чого і де їх можна побачити

У Києві з'явилися плавучі острові. Для чого і де їх можна побачити

Плавучі острови у Києві
Плавучі острови у Києві. Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА/Facebook

У Києві комунальники тестують нові природоорієнтовані рішення. Йдеться про плавучі острови.

Про це повідомив Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

Зазначається, що плавучі острови — це спеціальні легкі платформи. Вони тримаються на поверхні водойм і засаджені вологолюбними рослинами: очеретом, рогозом, ірисом болотним, м'ятою водяною, осокою тощо. Наразі острови тестують на таких локаціях:

  • Дарницький р-н — парк "Позняки"
  • Дніпровський р-н — парк "Перемога"
  • Подільський р-н — парк "Сирецький гай" (з боку вул. Стеценка)
  • Шевченківський р-н — парк "Нивки", озеро №5
  • Деснянський р-н — парк з водними об'єктами вздовж просп. Романа Шухевича
  • Оболонський р-н — парк відпочинку на вул. Прирічній
  • Святошинський р-н — сквер біля водойми на Південній Борщагівці (озеро Віра)
  • Солом'янський р-н — парк "Відрадний".
У Києві
Плавучий острів у Києві. Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА/Facebook

"Такі конструкції мають низку екологічних переваг. Зокрема, плавучі острови сприяють природному очищенню водойм. Корені висаджених рослин проростають крізь платформу та занурюються у воду, де поглинають поживні речовини і забруднювачі", — йдеться у повідомленні.

У Києві
Плавучий острів у Києві. Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА/Facebook

Також острови створюють тінь, що зменшує перегрів і стримує розвиток водоростей. Крім того, такі конструкції покращують мікроклімат і створюють нові середовища для птахів і комах, що сприяє розвитку біорізноманіття, зауважили у департаменті.

Що відомо про озеленення Києва

У травні минулого року в Києві почали створювати дощові садки. Це — ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби.

У березні торік на бульварі Тараса Шевченка висадили дерева. Це 30 тополь, які подарували місту меценати. Сорт тополі походить з Північної Італії та не викликає алергічної реакції у людей.

Також протягом минулого року року в парках та скверах міста із крон понад 6000 дерев комунальники видалили омелу. Переважно були уражені тополі, клени, верби, берези та акація.

Ще у Києві висаджують квіти за популярним принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Влітку 2023 року у столиці почали тестувати "торби" для поливу дерев. Цього року їх запланували встановити для молодих дерев у всіх районах Києва.

На місцях демонтованих МАФів чи стихійних парковок облаштовують новий вид громадського простору — парклети. Це зони для відпочинку з лавками, прикрашеними рослинами та квітами.

Топ дня
Вибір редакції
На початок