У Новомиргороді вимагають витратити премії працівників міськради на медицину

У Новомиргороді вимагають витратити премії працівників міськради на медицину

У Новомиргороді вимагають витратити премії працівників міськради на медицину
. Суспільне: Кропивницький

У Новомиргороді Кіровоградської області протестувальники вимагають витратити премії працівників міськради на медичну сферу. Міський голова Ігор Забажан стверджує, що середня зарплата у працівників – 10,5 тисяч гривень.

Протестували проти преміювання міського голови та 130-ти працівників міськради сотня людей, – такі дані організатора акції Олега Драного. Половина з них – це учасники Антитерористичної операції Новомиргородського району.

На премії виділили з міського бюджету понад 4 мільйони гривень.

Протестувальники підготували вимоги: витратити частину грошей для премій на медичну сферу. 3,5 мільйона гривень із запланованих 4 мільйонів 200 тисяч гривень витратити на ліки від пневмонії та автомобіль для екстреної медичної допомоги. Сформувати громадську раду, яка контролюватиме використання грошей з міського бюджету.

"Цей документ, – говорить Олег Драний, – підпишуть учасники акції і винесуть на розгляд сесії".

Сесія буде 29 січня. "Ми не встигаємо на це число потрапити на сесію. Бо, по закону, треба, щоб після реєстрації звернення минуло 10 днів. Ми зробимо звернення, зберемо підписи, і на наступну сесію винесемо це питання на розгляд. Наступну сесію призначить голова".

У Новомиргороді вимагають витратити премії працівників міськради на медицину
Суспільне: Кропивницький

Депутати міськради призначили собі премії у розмірі 200% від заробітної плати, – вважає учасник акції Богдан Сторчак: "Депутати, за пропозицією заступника міського голови, проголосували за призначення премії на весь поточний рік усьому апарату міської ради у розмірі 200%. На теперішній час, при їхніх і невисоких, і високих окладах, оклад 12 тисяч плюс 200% – це виходить серйозна сума. І це закладені 4,2 мільйони гривень на весь поточний рік, незважаючи на результати їхньої роботи: чи це будуть якісь прогресивні дії у роботі міськради, чи це будуть, навпаки, негативні дії, але премія все одно закладена".

Учасниця акції Олена Барченкова вважає: "Це не правильно, коли на зарплати витрачаються такі бюджетні гроші. Ми ж платимо податки! Чому у них такі зарплати і премії, коли пенсіонери отримують дуже мало грошей".

Наталія Верезубенко каже: про акцію не знала. Підійшла послухати вимоги протестувальників: "Я повністю підтримую вимоги протестувальників. Щоб фінанси були прозорі, і щоб можновладці не начисляли собі такі великі премії".

За порядком під час акції стежили двоє поліцейських. "Під час мітингу зібралися близько ста людей, порушень не виявлено. Люди були не усі в масках. Деякі люди вступали, їм незручно було б виступати у масці", – сказав поліцейський Сергій Сирота.

Міський голова Новомиргорода Ігор Забажан пояснює: зарплата посадовців у міській раді мала, тому премії і надбавки її вирівнюють. З його слів, середня зарплата у працівників – 10,5 тисяч гривень.

"В мене оклад 12 тисяч гривень, – розказує Ігор Забажан, – ранг – 600 гривень, моя вислуга (бо я на державній службі працюю більше 20-ти років) – 3 150 гривень, надбавка – 7 800, премія – 18 000. На руки, без політків, отримую 30 тисяч. У нас на 200% немає нікого, це невірна інформація. Якщо взяти начальника відділу структурного підрозділу – отримує 6 700, ранг – 400, вислуга – 1 775, надбавка 4 тисячі і премія, всього-на-всього, 2 тисячі гривень, тобто, на руки він буде отримувати чистими 12 200 – 12 300 гривень. Я не сажу, що це так великі гроші, про які сьогодні йде мова".

Рішення про преміювання працівників міськради депутати ухвалили торік у грудні.

"26 депутатів, разом зі мною, – каже Забажан, – бо я також маю право голосувати, проголосували, по пам’яті, здається, 15. Три утримались, менша частина була проти. Рішення прийняли депутатським корпусом, порядку не порушено, у комісіях питання розглядалось. Якщо будуть якісь інші процедурні питання, і пройдуть у комісіях – я не заперечую, ми, згідно чинного законодавства, будемо вирішувати це питання".

До протестувальників міський голова не вийшов. Акція тривала годину.

На початок