Кіровський районний суд Кропивницького засудив кропивничанина, визнаного винним в умисному нанесенні поліцейському легких тілесних ушкоджень, до трьох років ув’язнення з річним випробувальним терміном.
Про це йдеться у вироку, опублікованому 3 квітня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Напад засудженого на поліцейського відбувся 14 листопада 2024 року.
Справу розслідували за частиною 2 статті 345 Кримінального кодексу України "Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків". Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.
За інформацією з вироку, обвинувачений – безробітний кропивничанин, одружений, виховує сина 2017 року народження, раніше не судимий.
У матеріалах слідства йдеться про те, що представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки й поліцейський підійшли до обвинуваченого, якому "на вигляд 35 років" на зупинці громадського транспорту, щоб перевірити його військово-облікові документи. Документів у чоловіка не було, а поліцейський встановив, що той перебуває в розшуку. Тож його запросили поїхати з ними, після чого останній розвернувся та почав тікати, а поліцейський побіг за ним.
"Швидко втікаючи, перебуваючи поблизу житлового будинку на вулиці Рівненська приблизно о 13:08, дістав з кишені куртки газовий балончик "Перець-4" та перебуваючи на відстані витягнутої руки, випустив вміст газового балончика в бік обличчя, чим спричинив фізичний біль та, відповідно до висновку експерта, хімічний опік повік та слизової оболонки обох очей, які належать до категорії легких тілесних ушкоджень".
Чоловіка затримали на місці. Під час допиту в суді він визнав провину та пояснив, що тікав, бо злякався. Чоловік розкаявся у скоєному та попросив не карати суворо.
"Суд обмежився допитом обвинуваченого та дослідженням матеріалів кримінального провадження, бо немає жодного сумніву в добросовісності та істинності його позиції. Всі учасники судового провадження згодні та не оскаржують обставини вчинення кримінального правопорушення та його кваліфікацію. Обставинами, які пом’якшують покарання обвинуваченого, суд визнає щире каяття, добровільне та повне відшкодування збитків потерпілому".
Суд визнав чоловіка винним та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки, проте звільнив від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю один рік. На засудженого поклали обов’язки з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Вирок можна оскаржити в апеляційному суді протягом 30 діб. Він набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її подання, якщо його не скасують, після ухвалення рішення апеляційним судом.