Гончарну майстерню облаштували в міському центрі реабілітації для дітей з інвалідністю у Кропивницькому. Заняття організовують щодня – розповіла директорка центру Лілія Місюня. Суспільне з’ясовувало – чим корисна глинотерапія для дітей з порушеннями розвитку.
Гончарна майстерня – спільний проєкт центру реабілітації для дітей з інвалідністю та громадської організацієї ”Серця матерів Кіровоградщини” – розповіла Лілія Місюня. Він передбачає арттерапію для дітей з інвалідністю, учасників АТО та їх родин: ”Карантин вніс певні корективи в роботу нашої майстерні. Поки працюємо з нашими дітьми індивідуально”.
Для кожного вихованця центру проводять 10 занять гончарством на місяць. У майстерні є два гончарних круги та піч.
Заняття проводить вихователька Оксана Кравчук. Працюють мокрими руками: ”Це подобається дітям з будь-якою нозологією. Контакт із мокрою глиною – це антистресова терапія. Діти можуть дві години тримати”.
Під час роботи з глиною важливий не виріб, а процес роботи з глиною – пояснила Оксана Кравчук. Заняття – індивідуальні: ”Якщо дитині набридає, миємо руки і закінчуємо заняття. П’ять-десять хвилин може тривати заняття, а комусь подобається і годину, і півтори”.
Психологиня центру Юлія Довженко розповіла, що активних дітей заняття гончарством заспокоюють. Корисні вони для тих, у кого є проблеми з концентрацією уваги: ”Заняття з глиною схожі на медитацію”.
Щодня гончарну майстерню відвідують десятеро вихованців центру.
Читайте також
- У Кропивницькому через недофінансування закриють гуртки, бібліотеку і клуб незрячих людей.
- У Кропивницькому студентів з Африки вчили кататися на лижах.
- У селі на Кіровоградщині відкрили притулок для тварин.
- У Добровеличківському пологовому відділенні – бебі-бум.