У Кропивницькому через недофінансування закриють гуртки, бібліотеку і клуб незрячих людей

У Кропивницькому через недофінансування закриють гуртки, бібліотеку і клуб незрячих людей

У Кропивницькому через недофінансування закриють гуртки, бібліотеку і клуб незрячих людей
Суспільне: Кропивницький

Бібліотека, клуб та дев’ять гуртків не працюватимуть з 1 лютого у Кропивницькій організації Українського товариства незрячих людей. Про це Суспільному розповіла керівниця організації Валентина Раєва. Причиною називає застосування Міністерством соцполітики конкурсного підходу при фінансуванні їхньої громадської організації. Через це не отримали 400 тисяч гривень. У Кропивницькому живуть сім сотень людей з порушенням зору, в області – півтори тисячі. Роботу втратить третина.

Незряча Оксана Андрієнко два роки працює бібліотекаркою, каже в бібліотеці налічується близько 20 тисяч екземплярів книжок. “Аудіо книжки, залишилися ще на касетах, також дуже багато на дисках, ще ми записуємо людям книжки на флешку. Рельєфно-крапковим шрифтом, тобто шрифтом Брайля, це такі книжки трохи завеликі, але вони актуальні. Особисто на мою думку, якщо людина незряча не читає по Брайлю, то вона як безграмотна”.

У Кропивницькому через недофінансування закриють гуртки, бібліотеку і клуб незрячих людей
Суспільне: Кропивницький

Нині бібліотека не працює через карантин. До цього щодня книгозбірню відвідують два десятки незрячих.

Клуб міської організації незрячих людей відремонтували 2 роки тому. У ремонт вклали 200 тисяч гривень. Гроші на ремонт витратили громадської організації та з міського бюджету.

Нині в клубі працюють 9 гуртків – розповідає керівниця організації. “Керівники цих гуртків – люди з вищою освітою, будучи незрячими здобули цю вищу освіту. Ці люди на даний час без заробітної плати, тому що держава вирішила не підтримувати фінансово організацію незрячих. Ми залишилися без грошей на сплату комунальних послуг”.

Пояснює, чому, на її думку, цьогоріч не змогли отримати 400 тисяч гривень від Міністерства соцполітики. “Торік Міністерство соцполітики підняло питання, що організації незрячих людей мають брати на загальних засадах участь в написанні проєктів, за які можуть отримувати фінансову підтримку. Але ці проєкти нереально написати нашим організаціям. Бо проєкт має бути на загальнодержавному рівні, в ньому мають брати участь 14 регіонів нашої держави. Такий проект зараз в умовах карантину, це просто неможливо зробити”.

Суспільне отримало від генеральної директорки Директорату Міністерства соцполітики Оксани Полякової відповідь на запит щодо нефінансування Кропивницької організації незрячих людей. “Конкретних пропозицій від організації щодо вдосконалення механізму фінансової підтримки їхніх об’єктів невиробничої сфери до Мінсоцполітики не надходили. В Законі України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, який набрав чинності з 1 січня, не передбачене надання фінансової підтримки жодному громадському об’єднанню осіб з інвалідністю”.

Валентина Раєва говорить, через нефінансування організації з 1 лютого будуть змушені закрити гуртки, бібліотеку і клуб незрячих людей.

Читайте також

  • З якими складнощами стикаються незрячі на вулицях та у громадському транспорті Кропивницького.
  • Враховуємо потреби найменших. Як у Львові упродовж 7 років друкують книги шрифтом Брайля.
  • Тисяча жителів Кіровоградщини залишилися без можливості слухати дротове радіо.
  • Побачити світ на дотик. Як шрифт Брайля змінив світ людей з вадами зору.

На початок