Перейти до основного змісту
На Кіровоградщині зафіксували перший 2021 року випадок ботулізму

На Кіровоградщині зафіксували перший 2021 року випадок ботулізму

На Кіровоградщині зафіксували перший 2021 року випадок ботулізму
. unsplash.com

До Новоархангельської центральної районної лікарні госпіталізували 36-річного жителя села Камʼянече з підозрою на ботулізм. Про це розповіла речниця Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Наталія Шевченко. Діагноз підтвердили, це перший випадок захворювання у 2021 році.

Хворий у свідомості. Симптоми: порушення зору, закреп, біль у кишківнику, порушення ковтання, сухість в роті та інше. Чекають на результати аналізів, досліджують консервацію, з якою чоловік пов’язує захворювання.

Чоловік розповів, що 12 січня їв домашні мариновані гриби, заготовлені у жовтні 2020 року. 13 січня йому стало погано.

Лікарі планують ввести чоловіку протиботуліністичну сироватку.

Проводять епідеміологічне розслідування, з’ясовують – скільки маринованих грибів залишилось вдома у хворого, їсти їх заборонили.

Що відомо

Ботулізм – харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Збудник ботулізму широко поширений у природі з постійним місцем існування в ґрунті, утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів (витримують кип’ятіння протягом 5 годин і гинуть при 120 градусах через 30 хвилин. Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут – ботулотоксин. Його смертельна доза для людини становить 0,3 мікрограмів.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'ясо, риба, гриби та інші овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно чи недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Зараженими можуть бути консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком. Ботулізм не можна визначити за кольором або смаком. Мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте реєструють випадки хвороби після вживання продуктів, вироблених у промислових умовах, особливо невипотрошеної риби. Це трапляється у випадку недотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок