Перейти до основного змісту
Понад мільярд гривень щороку. Хто і як має сплачувати податок на землю на Кіровоградщині

Понад мільярд гривень щороку. Хто і як має сплачувати податок на землю на Кіровоградщині

В Україні, зокрема у Кіровоградській області, податок на землю у 2025 році мають сплачувати власники ділянок, землекористувачі та орендарі, а оподаткуванню підлягають ділянки, що перебувають у власності, паї, державна та комунальна земля.

Про це Суспільному розповіла виконувачка обов'язків начальниці обласного управління Державної податкової служби Юлія Мороз.

За її словами, змін в умовах оподаткування землі цього року не відбулось, а ставки податку та пільги на 2025 рік місцева влада встановила до 15 липня 2024 року.

Інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів, а також податкові пільги, чинні цього року в кожні із 49 громад Кіровоградщини, опублікували на сайті Державної податкової служби.

Попередні два роки загальна річна сума сплаченого податку на землю перевищувала мільярд гривень, сказала керівниця управління.

"У 2023 році сплатили мільярд 276 мільйонів 100 тисяч гривень, торік — мільярд 379 мільйонів 400 тисяч".

До об'єктів оподаткування належать земельні ділянки у власності, паї та ділянки державної чи комунальної власності, що перебувають у користуванні за правом постійного користування.

"Права на земельні ділянки мають бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства".

Податок на землю зобов'язані сплачувати власники земельних ділянок та паїв, землекористувачі ділянок державної та комунальної власності на постійній основі, а також орендарі, тобто користувачі земельних ділянок державної чи комунальної власності на умовах оренди.

"Оподаткування базується на нормативній грошовій оцінці конкретної ділянки, якщо її провели. При цьому враховують коефіцієнт індексації, який враховує, наприклад, інфляцію чи інші економічні зміни. Якщо ж оцінку не проводили, то враховують площу ділянки. Для паїв базу визначають за даними по ділянках, на які фізособи мають право як власники".

За інформацією Юлії Мороз, для фізосіб податкова служба розраховує суму податку за місцем розташування ділянки та надсилає податкове повідомлення-рішення до 1 липня. Юрособи мали самостійно обчислити суму податку та подати відповідну декларацію до податкової служби за місцем розташування ділянки до 20 лютого.

Від сплати податку на землю звільнені багатодітні батьки, пенсіонери, ветерани війни, люди з інвалідністю, дитячі садки та школи, дитячі санаторно-курортні заклади, заклади культури, спорту, охорони здоров'я, науки, соцзахисту, оздоровлення та відпочинку.

Топ дня
Вибір редакції
На початок