У Кропивницькому на річці врятували травмовану лебідку і готують до операції. Везтимуть до лікаря в Полтавську область. Гроші на лікування зібрала кропивничанка Ірина Симогулова, яка організувала операцію з її порятунку.
Про це жінка розповіла Суспільному.
З її слів, помітила травмовану лебідку 7 березня на річці Інгул. Відтоді почала думати, як врятувати птаха.
"Дивлюсь, у неї щось не так з одним крилом. Почала у всіх соцмережах поширювати дописи, що шукаю допомоги. Ми дзвонили, куди тільки можна".
Наступного дня допомогти погодились рятувальники. Ловили лебідку на човні. Операція з порятунку тривала три з половиною години, розповіла Ірина.
"Незважаючи на те, що в неї відкритий перелом, лапками вона гребла дуже швидко. Проте один рятувальник зміг спіймати її підсаком"Допоміжне знаряддя рибної ловлі для витягування риби..

Операція порятунку лебідки. ДСНС в Кіровоградській області

Операція порятунку лебідки. ДСНС в Кіровоградській області
Нині лебідка на перетримці у місцевого жителя Федора Верка, який займається птахівництвом. Назвали птаху Мартіною. Вона живе в окремому вольєрі.
"Поставив їй зерно, воду, то бачу, що вона їсть та п’є. До умов ще не пристосувалась, тому що вона виросла в дикій природі. Я припускаю, що лебідка поранилась об дроти і так перебила крило", — розповів чоловік.

Нині лебідка на перетримці у місцевого жителя Федора Верка, який займається птахівництвом. Суспільне Кропивницький
За два дні на лікування лебідки Ірина Симогулова зібрала вісім тисяч гривень.
"Ми знайшли клініку у Горішніх Плавнях Полтавської області. Там є чудовий орнітолог, який запропонував нам безплатно зробити їй операцію. Але потрібні гроші, щоб відвезти її туди, здати аналізи та зробити рентген. Є варіант або видалити лебідці крило, або все таки поставити спицю, щоб його зберегти".
На операцію Мартіну повезуть 11 березня. Де житиме лебідка далі, поки не вирішили.