Перейти до основного змісту
"Знайдіть наших рідних". У Кропивницькому вийшли на акцію-нагадування про полонених та зниклих військових

"Знайдіть наших рідних". У Кропивницькому вийшли на акцію-нагадування про полонених та зниклих військових

У Кропивницькому вийшли на акцію-нагадування про полонених та зниклих військових
Учасники акції тримали таблики з написами "Героїв чекають вдома" та прапори з фото рідних, які перебувають у полоні чи зникли безвісти. Суспільне Кропивницький

9 лютого на площі Героїв Майдану у Кропивницькому знайомі й родичі полонених та безвісти зниклих військових вийшли на акцію "Чекаємо".

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

За її інформацією, на 12:00 площі Героїв Майдану зібралися пів сотні людей. Рідні, близькі та друзі прийшли із фотографіями, прапорами бригад та плакатами із написами: "Знайдіть наших рідних!", "Поверніть з полону чоловіка", "Безвісти зниклі — не значить забуті!", "Памʼятай за загиблих, кричи за живих".

Учасниця акції Людмила Ковбасюк розповіла, що другий рік чекає на племінника Владислава Лєпшеєва. Він зник у березні 2023 року у Бахмутському районі Донецької області.

"Служив у 56-й бригаді. Нині нічого про нього невідомо. Мати, брат, батько – всі подавали заяви, писали в Червоний Хрест і всюди, але ніхто не дає ніякої відповіді".

"Мені здається, що його не шукають". У Кропивницькому вийшли на акцію-нагадування про полонених та зниклих військових
Рідні Владислава Лєпшеєва тримають прапор з його фото, учасник акції тримає табличку з написом "Знайдіть наших рідних". Суспільне Кропивницький

Мати Владислава Лєпшеєва Лариса розказала, що на акції важливо ходити, аби нагадувати людям про зниклих безвісти та полонених військових.

"Я вже не знаю куди звертатися. У нас безліч зниклих. Ми вже два роки не знаємо, де вони".

"Мені здається, що його не шукають". У Кропивницькому вийшли на акцію-нагадування про полонених та зниклих військових
Учасниця акції тримає прапор із зображенням зниклого безвісти Володимира Варакути. Суспільне Кропивницький

Акція-нагадування на площі Героїв Майдану тривала годину.

"Мені здається, що його не шукають". У Кропивницькому вийшли на акцію-нагадування про полонених та зниклих військових
Учасники акції тримають плакат із зображеннями своїх родичів, друзів чи знайомих, які зникли безвісти або перебувають у полоні. Суспільне Кропивницький

Оборона Маріуполя

Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня 2022 року. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. Місто було захоплене росіянами у травні 2022 року.

16 травня 2022 року командир "Азову" Денис Прокопенко, який перебував на "Азовсталі", повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконано. Після цієї заяви ЗМІ повідомили, що з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало 10 автобусів з українськими військовими.

Що відомо про звільнених оборонців "Азовсталі"

20 травня 2022 року, гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.

Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.

Україна 21 вересня 2022 року провела обмін полоненими. Він відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових, з них 108 — бійці "Азову", зокрема і командири. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

В обмін на п'ятьох командирів Україна передала РФ 55 людей.

Українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко за процедурою екстракції потрапили до Туреччини під протекторат президента Ердогана.

8 липня 2023 року стало відомо, що до України повертаються командири захисників "Азовсталі", які перебували у Туреччині після російського полону: Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега.

Топ дня
Вибір редакції
На початок