Перейти до основного змісту
"Потрібні всі групи крові, всі резуси". У кропивницькому медколеджі відбулася виїзна донорська акція

"Потрібні всі групи крові, всі резуси". У кропивницькому медколеджі відбулася виїзна донорська акція

4 грудня у медичному коледжі імені Єфрема Мухіна, що у Кропивницькому, влаштували виїзну донорську акцію. Такі акції організовують для зручності донорів та поповнення банку крові.

Про це Суспільному розповів лікар обласної станції переливання крові Роман Соболь.

Для збору крові в медичному коледжі облаштували три місця.

"У нас є окрема виїздна бригада. Аби збільшити кількість донацій, кількість крові, яка дуже необхідна, ми повинні збільшувати донорський контингент. Оскільки однієї станції переливання недостатньо, щоб покрити потреби міста та області", — сказав Роман Соболь.

Здавати кров можна людям з 18 до 65 років і вагою не менше 50 кілограмів. Лікар пояснив, що протипокази для донації є абсолютні та тимчасові.

"Тимчасові покази — це татуювання, операція, недавнє видалення зубів — до пів року не можна здавати кров, косметологічні процедури — до місяця. Абсолютні — це інфекційні хвороби — ВІЛ, СНІД, гепатити В і С, а також онкологічні, ендокринологічні захворювання та цукровий діабет".

Об’єм крові, який можна взяти за раз — 450 мілілітрів. Потреба у ній є завжди, сказав завідувач відділу обласної станції переливання крові Вадим Чернишов.

"Військові дії тривають, є крововтрати. Потрібні всі групи крові, всі резуси. На даний час найбільш затребувана — перша негативна. Її вважають універсальною, на догоспітальному етапі її переливають усім".

За його словами, виїзні акції влаштовують для зручності донорів.

Студентка медичного коледжу Катерина Хоружа вважає, що, здавши свою кров, врятує чиєсь життя.

"Я здаю кров для ЗСУ, щоб допомогти їм, бо їм це потрібніше. Вони зараз воюють за те, що я тут зараз навчаюся, що я тут живу. Так я хочу врятувати їм життя".

Студент третього курсу медичного коледжу Владислав Душин до донорської акції вирішив долучитись вперше.

"Це найменше, що я можу зробити для наших військових. Вони захищають нас на одному фронті, а ми будемо захищати їх на іншому".

Здати кров під час акції в медичному коледжі пропонували всім охочим, сказала заступниця директора закладу Наталія Попова.

"Проведення акцій з донації для нас є традиційними, адже ми навчаємо майбутніх медиків. І хто, як не медики, власним прикладом будуть не тільки залучатися, а й популяризувати рух з донації крові в Україні".

За словами лікаря Романа Соболя, зібрану кров перед відправленням до лікарень перевіряють на гепатит B, С, ВІЛ, СНІД та сифіліс. У разі виявлення інфекції, донору повідомляють про це. Здавати кров, сказав, можна кожні два місяці.

Скільки літрів крові зібрали під час акції не розголошують з міркувань безпеки.

Тривала акція чотири години, участь у ній взяли сорок людей.

Топ дня

Вибір редакції

На початок