Жителі Кіровоградської області можуть здобути нову спеціалізацію або підвищити свій фах за допомогою ваучера. Його отримують безплатно у Центрах зайнятості. На сьогодні перелік професій та спеціальностей розширили зі 130 до 155.
Про це Суспільному розповіла начальниця відділу активних програм обласного центру зайнятості Вікторія Бернікова.
За її інформацією, до переліку додали професії, які необхідні для відновлення й розвитку у сферах будівництва, інфраструктури та енергетики.
Зокрема, це такі професії:
- майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики;
- слюсар-електромонтажник;
- слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики;
- машиніст крана;
- слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів;
- в’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів;
- моторист цементувального агрегату;
- вогнетривник.
Серед спеціальностей – відновлювані джерела енергії та гідроенергетика, галузеве машинобудування, електронні комунікації та радіотехніка, матеріалознавство, металургія. Також це авіаційна та ракетно-космічна техніка, авіоніка, прикладна механіка, прикладна фізика та наноматеріали, пожежний рятувальник.
Вартість ваучера складає не більше 30 280 гривень. У разі, якщо сума навчання більша, учень доплачує самостійно, або це робить роботодавець, якщо він зацікавлений у працівникові.
Як отримати ваучер
Отримати ваучер можуть окремі категорії громадян, які при цьому мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за гроші Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх трьох років.
Зокрема, це:
- люди віком старше 45 років (до настання пенсії за віком);
- ветерани, учасники бойових дій;
- внутрішньо переміщені особи працездатного віку;
- люди з інвалідністю;
- люди, що отримали поранення внаслідок військової агресії, або пройшли полон.
Щоб отримати ваучер на навчання необхідно обрати спеціальність, професію та місце навчання. Потім подати заявку онлайн на вебсайті Державної служби зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами (паспорт, індивідуальний податковий номер, трудова книжка, документи про освіту).
Впродовж 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості людина має укласти договір про навчання із закладом освіти.
За даними Вікторії Бернікової, цьогоріч у Кіровоградській області ваучер тримали 554 людини, з них 482 – це жінки. На навчання жителів регіону витратили понад 5 мільйонів гривень.