Перейти до основного змісту
Більшість – примусові стягнення. За що штрафують військовозобов’язаних на Кіровоградщині

Більшість – примусові стягнення. За що штрафують військовозобов’язаних на Кіровоградщині

Ексклюзивно

У Кіровоградській області більшість штрафів за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, порушення правил військового обліку, за втрату або псування військово-облікових документів стягують примусово. Кількість відповідних постанов не розголошують.

Про це Суспільному розповіла начальниця групи комунікації обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) Поліна Кравченко.

За її словами, інформація про кількість постанов за порушення правил військового обліку має гриф "Для службового користування".

"Донесення за переліком табеля термінових донесень Генерального штабу Збройних сил України, які мали місце у 2023 й 2024 роках, не підлягає публічному розповсюдженню без погодження з власником інформації".

При цьому, сказала, 68% стягнень винесли за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, 29% штрафів сплатили за порушення правил військового обліку, 3% становлять штрафи за втрату або псування військово-облікових документів.

Про суми штрафів та терміни сплати

За словами начальниця групи комунікації обласного ТЦК, у травні 2024 року набув чинності закон, яким внесли зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, що посилило відповідальність за військові правопорушення. Набули чинності зміни до статей 210 та 210-1 адмінкодексу.

"За порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, вчинене в особливий період, штраф може становити від 17 до 25,5 тисяч гривень. А за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинене в особливий період – 17-25,5 гривень на громадян і 34-59,5 тисяч на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань".

Керівники ТЦК мають право розглядати справи про такі адміністративні правопорушення й накладати штрафи, сказала Поліна Кравченко.

"Штраф слід сплатити не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому відповідної постанови, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з моменту повідомлення про залишення скарги без задоволення".

Якщо штраф не сплатили вчасно, постанову про його накладання передають у виконавчу службу для примусового стягнення.

"У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з порушника стягують подвійну суму штрафу".

Які є порушення правил військового обліку

  • неперебування на обліку за місцем проживання, роботи чи навчання;
  • неприбуття за викликом ТЦК для взяття на військовий облік;
  • неоформлення військово-облікових документів;
  • зміна місця проживання у воєнний час без дозволу ТЦК.

За що передбачена відповідальність

  • непроходження медогляду для визначення придатності до військової служби;
  • не уточнення протягом 60 днів своїх військово-облікові даних;
  • нез’явлення за повісткою;
  • ненадання під час мобілізації будівлі, споруди, транспортного засобу та іншого майна.

Крім того, закон, ухвалений у травні, звільняє ТЦК від обов’язку складати протоколи за статтями 210 та 210-1 адмінкодексу. Це, зі слів Поліни Кравченко, означає, що ТЦК має право одразу виносити постанову про накладення штрафу.

Як дізнатись про накладання штрафу

Як пояснила начальниця групи комунікації, якщо людина отримала штраф від ТЦК і стосовно неї відкрили виконавче провадження, вона побачить інформацію про себе в Автоматизованій системі виконавчого провадження, відвідувати виконавчу службу не треба.

"Якщо ж ТЦК наклав штраф на людину, яка ухиляється від військового обліку і не поспішає добровільно його сплатити, це може загрожувати арештом грошей на рахунках боржника, подальшим списанням грошей з цих рахунків, а також арештом майна з метою його подальшої реалізації".

Пошук в Автоматизованій системі виконавчого провадження можна здійснити за своїми прізвищем та ім’ям, датою народження, ідентифікаційним кодом чи номером виконавчого провадження.

Топ дня

Вибір редакції

На початок