У гарбузі міститься більше білка, ніж у перепелиних яйцях. Він є джерелом вітамінів А, В, С, Е. Покращує травлення, підтримує серцево-судинну систему. Про користь гарбуза Суспільному розповіла нутриціологиня з Кропивницького з медичною освітою Юлія Репіч. Нутриціологія вивчає поживні речовини в їжі та їхній вплив на здоров'я та функціонування організму.
"Гарбуз – справжній осінній суперфудЦе продукти переважно рослинного походження, а також деякі рибні та молочні продукти, з великою концентрацією корисних речовин.. Він містить важливі мікроелементи та макроелементи. Через високий вміст калію, він позитивно впливає на здоров'я серцево-судинної системи. Також гарбуз багатий вітаміном Е, який разом з вітаміном А працюють як потужні антиоксидантиМолекули, що протидіють процесам окислення в організмі.", – розповіла Юлія Репіч.
З її слів, корисне й гарбузове насіння, його краще їсти сушене, а не смажене.
"Гарбузове насіння містить магній, залізо, цинк, вітаміни А та Е. Воно є джерелом корисного жиру. Його можна додавати до каш, йогурту, кисломолочного сиру та овочевих салатів".
Юлія Репіч зазначила, що олія з насіння гарбуза є корисною для тих, хто має проблеми з судинами, кровоносною системою й людям з підвищеним рівнем холестеринуЦе жироподібна речовина, що утворюється в печінці й потрапляє в організм з харчів. у крові.
"Є дослідження, які говорять про профілактичну дію олії гарбуза на розвиток аденоми простатиЦе доброякісне розростання тканин передміхурової залози, яке також називають гіперплазією.. Проте вона має невисоку точку димлення,Температура вище якої олії чи жири безперервно виділяють дим. тому її треба використовувати тільки в холодному вигляді. Краще додавати її в салати чи прохолодну кашу, смажити – заборонено".
За словами нутриціологині, дітям гарбуз можна давати з шести місяців.
"Дотримуючись правил безпечної подачі, треба пропонувати варені та запечені варіанти овоча. Гарбуз не є алергеном, тому його не потрібно вводити за схемою. Просто як новий продукт".
Дорослим гарбуз можна вживати й у сирому вигляді, сказала Юлія Репіч.