Кропивничанка Марина Шевельова з початку повномасштабної війни в'яже шкарпетки бійцям на фронт, робить це скрізь, де є можливість. З березня 2022 року вона передала на фронт 300 пар шкарпеток.
Про це жінка розповіла Суспільному.
З її слів, вона працює на ринку і в'яже шкарпетки біля намету, де продає одяг, поки немає покупців.
"В’яжу шкарпетки вдома, у транспорті, на роботі. Спочатку мені було трохи соромно, але я думаю, що цей час я можу витратити й зв’яжу резинку, чи п’ятку. В’яжу на двох спицях, бо це швидше".
Нитки використовує вовняні та акрилові, які купує сама. Скільки витратила, сказала, не рахувала, бо для неї важливо допомагати військовим. Нині на фронті – троє її родичів.
"Якщо мої шкарпетки когось зігріють, то я буду щаслива. Ми потихеньку все-таки здолаємо, якщо будемо допомагати, якщо не будемо сидіти, якщо не будемо байдужі, якщо не зачерствіємо від всього цього".
В'язані шкарпетки приносить в громадську організацію "Разом ми Сила", яка допомагає військовим з початку російсько-української війни.
Військовий Артем розповів, що потреба в шкарпетках дійсно є.
"Люди приходять і не завжди вистачає шкарпеток й одягу. Буває таке, що ті, які видають ,не дуже зігрівають ноги. В'язані теплі шкарпетки після виконання завдань можемо одягати й на завдання теж. Одягаємо на звичайні шкарпетки й на голу ногу. Під них зручніше всього вдягати гумові чоботи й по можливості берці".
Військовий Артем розповів, що потреба в шкарпетках – є. Суспільне Кропивницький
Керівниця громадської організації Тетяна Сила розповіла, що до шкарпеток є певні вимоги, аби вони зігрівали бійців.
"Потрібно обов’язково, щоб входила нога чоловіча, щоб вони були м’які й теплі, щоб не було віскози. Я ось нещодавно надсилала хлопцям шкарпетки в’язані та ковдри. Вони прийшли із завдання і показали, як все затопило у бліндажі. Їх відвели в якусь хатинку, але там нічого не було. Якраз посилка прийшла і вони зігрілись ковдрами, сухі шкарпетки одягнули й зігрілися".
Найбільший попит, сказала, мають на шкарпетки з 41 по 45 розміри.