У Кропивницькому відбулась благодійна вечеря для допомоги Збройним силам України, під час якої зібрали два мільйони 100 тисяч гривень. Гастро-вечері організовують після початку повномасштабної війни. Шеф-кухарі готують вечерю, під час якої запрошені беруть участь в аукціоні. За весь час проєкту зібрали й направили на допомогу українським військовослужбовцям понад 31 мільйон гривень.
Про це Суспільному розповів співорганізатор гастро-вечері Андрій Магалецький.
З його слів, готували благодійну вечерю в Кропивницький 12 шеф-кухарів.
"Є один шеф-кухар грузин, з Сакартвело, а також є хлопці, які працюють у Харкові, Дніпрі, Черкасах, Житомирі, Буковелі, Львові, Києві та Кропивницькому".
Мінівелінгтон. Суспільне Кропивницький
" Для гостей приготували комплімент від шефа, мінівелінгтон – яловичина в тісті, з соусом демігласОдин з основних соусів французької кухні. Готують його з яловичих кісток, червоного вина, лаврового листа, чорного та перцю та овочів і соусом з малини. Готували на 90 людей шість різних страв й три крафтові наливки", – сказав Андрій Магалецький.
Шеф-кухар готує мінівелінгтон. Суспільне Кропивницький
Для продажу під час вечері підготували 15 лотів. Їх передали військові та підготували організатори з підписами Залужного, Буданова чи пілотів Повітряних сил ЗСУ.
"У нас є автограф Валерія Залужного і його відома фраза: "Як би нам важко не було, але точно не буде соромно". Він нам особисто її підписував. У нас є картина, написана військовим лікарем, який був в окупації та відмовлявся лікувати російських військових. Його катували, він був "на підвалі", як кажуть. Він не професійний художник, але він намалював картину й пан Буданов нам її підписав. Це, можна сказати, військові артефакти. Вони мають свою унікальність, деякі з цих речей в одному екземплярі".
Картина, написана військовим лікарем з підписом Кирила Буданова. Суспільне Кропивницький
Комбінезон із підписом пілота Повітряних сил. Суспільне Кропивницький
Гастровечеря у Кропивницькому – 18-та з початку повномасштабної війни, розповів Андрій Магалецький..
"П'ять з них були за кордоном, 12 в Україні. Загальний заробіток, який ми передали для ЗСУ – понад 31 мільйона гривень, декілька десятків дронів, декілька десятків автомобілів й реанімобілів. Найбільший збір був у місті Рівне, у грудні 2023 року. Тоді за одну вечерю ми заробили 10 мільйонів 150 тисяч гривень".
Андрій Магалецький сказав, що зароблені гроші поділять між бригадами.
"Це Оперативне командування "Центр" Повітряних сил, це 39-та бригада штурмової авіації, 40-ва бригада авіації, 831-ша бригада, також декілька комендатур, для третього полку спецпризначення у Кропивницькому та для 121-ї бригади територіальної оборони".
Військовий та шеф-кухар із 20-річним стажем Олександр Ярош розповів Суспільному, що участь у проєкті бере під час відпустки.
"З початку війни я пішов до військкомату, там було вже багато людей й нікого вже не набирали, тому пішов до ТРО. Там мене взяли до себе в групу. Перший рік ми виїжджали на різні задачі, потім патрулювали, а з часом ми створили мобільну вогневу групу".
Зі слів співорганізатора, після Кропивницького благодійну вечерю планують влаштувати у Луцьку.