У школах Кіровоградської області до кінця 2024 року запрацюють 79 інспекторів Служби освітньої безпеки, нині працюють 36. Проєкт діє з початку навчального року, реалізують його Міністерства освіти й внутрішніх справ України та Національна поліція.
Про це Суспільному розповіла начальниця відділу організації Служби освітньої безпеки в регіоні Владислава Мартіросян.
За її інформацією, 14 інспекторів працюють у Кропивницькому, 22 – в громадах Кіровоградщини. Службу освітньої безпеки, з її слів, створили через війну, з метою захистити дітей. Школи, в яких виконують роботу інспектори, обирали Міністерство освіти та Національна поліція. Перевагу надавали тим, де більше дітей та розташованим у прифронтових територіях. Офіцери освітньої безпеки виконують три основні функції: правоохоронну, наставницьку та просвітницьку.
"Правоохоронна – це організація роботи контрольно-пропускного пункту, обстеження прилеглої території, аби жодні сторонні особи чи підозрілий предмет не загрожували безпеці дітей. Крім того, це оперативне реагування на порушення".
Також дітей залучають до участі у фізичних, патріотичних та пізнавальних заходах, проводять профілактичні бесіди, розповіла інспекторка Служби освітньої безпеки Ліана Зеркаль.
"Це стосується булінгуЦькування., конфліктів між дітьми, дій у випадку, коли дитина загубилась, правил дорожнього руху. Для старших класів – кібербулінгБулінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах., попередження паління, вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин".
Ліана Зеркаль працює у Бобринецькому ліцеї, що у Кропивницькому районі. Перед початком навчального року, тобто до старту проєкту, усі інспектори Служби пройшли навчання: поглиблювали знання з психології та домедичної допомоги, сказала вона.
Щодня перед уроками, зі слів інспекторки, вона оглядає укриття школи.
"Воно працює цілодобово, тому маю перевірити, чи немає там предметів, які могли б загрожувати безпеці дітей".
Офіцери безпеки працюють з усіма класами та батьками, сказав директор ліцею директор Володимир Карпук.
"Інспекторка має право робити певні дії, які не могла робити адміністрація закладу. Наприклад, складати акти порушень. Вона напряму може впливати на сім’ї, має право не допускати в заклад з підозрілими предметами, вмикається у виховну роботу – особливо стосовно булінгу".
Аналізувати роботу інспекторки, сказав, будуть через пів року.