Перейти до основного змісту
Громада з Кіровоградщини бере участь у конкурсі з проєктом створення музею воскового вінка

Громада з Кіровоградщини бере участь у конкурсі з проєктом створення музею воскового вінка

Олександрійська майстриня Олена Мітюріна
Олександрійська майстриня Олена Мітюріна. Олександрійська міськрада

Олександрійська громада Кіровоградської області бере участь у конкурсі "Громада на всі 100" з проєктом створення музею воскового вінка при музейному центрі імені Худякової. Голосування триватиме з 14 до 29 жовтня. За його результатами оберуть 40 громад-фіналістів. На 13 годину 16 жовтня набрали 360 голосів.

Про це Суспільному розповіла директорка музейного центру Олена Луценко.

Ідея Олександрії – популяризувати вироби місцевої майстрині Олени Мітюріної, яка відновила техніку виготовлення воскових вінків. Її роботи відомі за межами Олександрії та України.

Олена Мітюріна з селища Олександрійське на Кіровоградщині за світлинами, які знаходить у старожилів, відтворює традиційні для цього регіону воскові вінки. Ця традиція прийшла в Україну з Європи в середині ХІХ століття від королеви Великої Британії Вікторії. Вона на весілля вдягнула вінок з квітів. Його почали копіювати, роблячи з перлів, воску та інших матеріалів.. Торік вінок майстрині представили на заході у Сполучених Штатах Америки, присвяченому Україні та креативній економіці.

Громада з Кіровоградщини бере участь у конкурсі з проєктом створення музею воскового вінка
Восковий вінок Олени Мітюріної. Олександрійська міськрада

Зі слів Олени Луценко, заявку на грантовий проєкт подали, тому що в Україні не має музею воскового вінка.

"Ми прагнемо популяризувати українські традиції. Віночок – це один із символів української жіночності, певний вид оберега, який носився під час свят і важливих подій. Створивши такий простір ми хочемо підкреслити культурну значущість до традиційних елементів одягу, перетворити їх на цікаві музейні експонати, які будуть приваблювати в тому числі туристів, сприятимуть вихованню національної ідентичності у молоді".
Громада з Кіровоградщини бере участь у конкурсі з проєктом створення музею воскового вінка
Восковий вінок Олени Мітюріної. Олександрійська міськрада

Що відомо про проєкт музей воскового вінка

Загальний бюджет проєкту музею воскового вінка складає 2,5 мільйона гривень. За гроші передбачено поточний ремонт однієї кімнати, площею 70 квадратних метрів, її облаштування, проведення сучасного освітлення, створення спеціальних зон для експозицій, майстеркласу та фотозони.

Для наповнення музею буде проведено пошук та викуп за гроші меценатів оригінальних вінків з різних областей України, щоб наповнити його автентичними виробами. Для створення реплік придбають необхідний матеріал.

Музей буде живим та інтерактивним: до створення реплік залучатимуть усіх охочих, які в під час майстеркласів зможуть опанувати техніку виготовлення воскового вінка.

Конкурс "Громада на всі 100" – це можливість виграти фінансування на реалізацію важливих і корисних місцевих ініціатив. Будь-яка територіальна громада в Україні, населення якої не перевищує 100 тисяч осіб і не є обласним центром, може подати заявку на участь у конкурсі.

Олександрійська громада має шанс отримати для втілення проєкту до 100 000 доларів США. Програму реалізовує USAID "Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності" DOBRE.

За даними Кіровоградської обласної військової адміністрації, участь у конкурсі беруть 11 громад від Кіровоградщини. Крім Олександрійської, це – Аджамська, Вільшанська, Гайворонська, Долинська, Знам'янська, Новомиргородська, Піщанобрідська, Помічнянська, Приютівська та Устинівська території. Проголосувати за проєкти можна за посиланням.

Топ дня

Вибір редакції

На початок