Спортивний комплекс "Ікар" у Кропивницькому, який перебуває на балансі Льотної академії, не закриватимуть. З орендарем, обласною асоціацією кіокушинкай-карате, домовились про оплату заборгованості та укладання нової угоди.
Про це Суспільному розповів керівник Льотної академії Сергій Неділько.
У спорткомплексі є два зали: для занять карате та ігровий — із силовими тренажерами, які належать обласній асоціації кіокушинкай-карате.
Суспільне розповідало, що 20 вересня батьки вихованців та військові, які у спорткомплексі проходять реабілітацію, зібрались на акцію. За підрахунками Суспільного, було 40 людей. За даними президента асоціації Володимира Галімського, у спортивному комплексі займаються 80 дітей, курсанти академії, військові безплатно проходять реабілітацію після поранень. Тоді він розповів, що, за рішенням Льотної академії, асоціація мала забрати тренажери з ігрової зали та звільнити зал для занять карате.
Керівник Льотної академії пояснив, що ігровий зал у користування асоціації не давали, тренажери там поставили самовільно, тому їх попросили прибрати.
"Нам потрібен цей зал, бо лише він придатний для проведення спортивних занять. Тренажери, які там розташовані, не дозволяють нам проводити заняття. Спеціальна комісія кожного року проводить допуск приміщень до експлуатації. Це приміщення з 1 вересня не ввели і ми через нього страждаємо".
Зі слів Сергія Неділька, з президентом обласної асоціації кіокушинкай-карате мали домовленість про перенесення тренажерів в інше приміщення.
"У нас була домовленість про те, що ми спільно створюємо у підвальному приміщенні центр реабілітації: і ми, і асоціація. Пропонували ще минулого року там розмістили ці тренажери".
Розміщення тренажерів в ігровій залі узгоджували з колишнім керівництвом академії, сказав президент асоціації.
"Коли почалося повномасштабне вторгнення, всі тренажери були у приміщенні бомбосховища. Там була у нас зала, ми тренувалися, проводили заняття з курсантами. Нам дали добу, щоб ми звільнили ці приміщення. Тому ми їх частково розмістили в ігровій залі. Тоді керуючим академії був Максимов, ми це питання узгоджували з ним".
Термін угоди на користування залом для занять карате сплив 1 вересня цього року. Асоціація мала щомісяця платити десять тисяч гривень за користування залом спорткомплексу, розповів керівник академії.
"Ніяких виселень, переселень, залякувань з нашого боку не було. Закінчилася угода, вони повинні були сплатити борги за чотири місяці – 42 тисячі гривень. У нас заборгованість із зарплати дуже велика, тому для колективу це суттєво".
Борг сплатив 9 жовтня, сказав Володимир Галімський.
"Ми заборгованість погасили повністю. Вона виникла через те, що у договорі вказано, що нам повинні були приносити акт виконаних робіт і розрахунковий рахунок щомісячно, але принесли 15 серпня, і треба було виконати договір за чотири місяці. Такої суми не було, тому ми й пролонгували виплату".
Зі слів керівника академії, готові продовжити співпрацю з обласною асоціацією кіокушинкай-карате.
"Вихід з ситуації – продовжуємо співробітництво, яке тривало 19 років, коли згідно з угодами про надання послуг ми надавали послуги для клубу, і вони у малому залі з 18 до 22 години проводили заняття. Все інше майно до них стосунку не має. Домовилися: перше – проплата заборгованості, друге – укласти нову угоду".
Будуть домовлятися про дозвіл розпочинати заняття раніше, ніж з 18:00, сказав Володимир Галімський
"У нас тренування у молодшій групі розпочиналося о 16:30. Я зараз отримав інформацію, що будуть нам тренування дозволені з 18:00. Ми це питання будемо вирішувати".
Нині у користуванні асоціації залишається зал для занять карате.