У Кропивницькому хочуть закрити спортивний комплекс "Ікар" на базі льотної академії. Там тренуються діти й військові, які проходять реабілітацію після поранень.
Про це Суспільному розповів керівник спорткомплексу — президент обласної асоціації кіокушинкай-карате Володимир Галімський.
За його словами, приміщення, які на балансі льотної академії, орендує 19 років. У спорткомплексі є два зали. Один — для занять карате. Другий — ігровий з силовими тренажерами. Нині тут тренуються 80 дітей і курсанти академії. Також безплатно займаються військові на реабілітації після поранень.
За словами тренера, у ремонти вклав з батьками 100 тисяч гривень. У залі для занять карате зробили ремонт і повністю замінили освітлення.
"Була теча, яка руйнували нам підлогу, і ми вже не мали ніякої можливості чекати, поки академія відремонтує, ми знову за свій кошт винайняли людей, які відремонтували нам", — розповів тренер.
Силові тренажери, зі слів тренера, також купували за власні гроші.
Про те, що приміщення треба звільнити, Володимир Галімський дізнався від керівника льотної академії Сергія Неділька.
"Мені ніхто не пояснив, чому, що сталося? Воєнний стан, акцентували на цьому", — сказав керівник спорткомплексу.
Щоб висловити свій протест проти закриття біля спорткомплексу зібрались військові й батьки дітей. За підрахунками Суспільного, 40 людей. Серед них був Віктор Ковбаса. Розповів, що на фронті десятий рік. Нині лікується після поранення біля міста Бахмут й приходить тренуватися в цей комплекс.
"Ми воювали, щоб наші діти були чимось зайняті й росли людьми, а не десь шаталися по вулицях. Діти тут займаються спортом, йде виховання. Я теж займаюся тут безплатно, це для сімейного бюджету великий плюс. Військові з пораненнями могли б приходити й займатися спортом, і я думаю, закрити такий зал — це дуже велика помилка", — сказав військовий.
Володимир Мостовий — батько спортсменки, яка тренується в цьому спорткомплексі.
"Нас дуже обурює ситуація, що цей зал хочуть закрити. Хочеться, щоб діти займалися спортом і не сиділи у гаджетах, телефонах. Хочемо залучати їх до спорту, нехай у нас буде здорова нація".
Заступник директора льотної академії Олег Школа пояснив Суспільному, що спорткомплекс не виселяють з академії, а пропонують інше приміщення. Ті зали, де спорткомплекс був досі, потрібні академії.
"Ми не виганяємо їх, ні. Але ж розумієте, академія виходить зараз на оффлайн-навчання, курсанти повертаються до навчань. Вчити пілота онлайн неможливо, як і лікаря, і ми знаходимо якісь порозуміння для того, щоб курсанти навчалися у приміщеннях, які розташовані ближче до бомбосховища. Одне із таких приміщень — це спортивна зала".
Пропоноване приміщення розташоване в підвалі під гуртожитком. Зі слів Олега Школи, там потрібно робити ремонт. Також сказав, що з міркувань безпеки показати його не може.
Тренер Володимир Галімський сказав, що грошей на нові ремонти приміщень льотної академії немає. Покинути зали для тренування мають протягом місяця. Він сподівається, що керівництво закладу змінить своє рішення.