У Кропивницькому протягом місяця втричі подешевшали баклажани. Нині їх ціна на ринках та в магазинах міста коливається в межах 10-12 гривень за кілограм. Баклажани не належать до овочів першої потреби, у Кіровоградській області їх вирощують десять господарств.
Про це Суспільному розповіла керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.
За її словами, овочеві площі займають 1% від загальних посівних площ. Баклажани разом з іншими нішевими культурами (до прикладу, пекінською капустою) вирощують на 0,01% площ. Їхня ціна надалі залежить від врожайності.
"Це дійсно величезні капіталовкладення, треба мати ринки збуту. Тут важко конкурувати з іншими областями, тому що в них ця практика є досить сталою", – пояснила Валерія Фурманова.
На овочевому ринку Кропивницького ціна на баклажани становить 12 гривень за кілограм. Продавчиня Тетяна Хуторнюк купує їх у господарстві з Новоукраїнського району. За її словами, за день продає від 10 до 20 кілограмів баклажанів. Ціна на них за місяць знизилась втричі.
"Зараз наша продукція погано реалізується. Ви подивіться на ринку – там гори баклажанів лежать. Хоча ціни знизили".
Менеджерка мережі супермаркетів Анна Городова розказала, що вартість баклажанів наприкінці серпня й початку вересня завжди найнижча. Нині ціна кілограма баклажанів у супермаркеті – 14 гривень 90 копійок.
"Ще два тижні тому вони були по 25 гривень, а ще місяць тому – по 30 і більше. Це у нас в супермаркеті сезонний продукт українського виробника, який є у продажі до середини вересня. Потім будуть імпортні. Ціна за них буде від 50 гривень".
Баклажани потребують особливих умов вирощування. З поля продають їх за дев'ять гривень, розповіла керівниця городньої бригади з Новоукраїнського району Вікторія Кім.
"Ми сховали їх трошки бур’янами, тому що без них за такої спеки нічого не виросте. Дуже мала ціна для баклажана з поля. Дуже багато вклали грошей, води, людської праці".
Доцент кафедри загального землеробства Центральноукраїнського технічного університету Микола Ковальов пояснив, що здешевлення баклажанів пов’язано з тим, що більше продають ґрунтових овочів, а не вирощених у теплиці.
"Є велика пропозиція, велика кількість товару, тому й знизилась ціна. По баклажану практично все, що зараз на полицях — це відкритий ґрунт. Трохи до вересня, до жовтня й ціна на них буде змінюватися".
В області баклажани, залежно від сорту, збирають до перших заморозків.