Вчителька початкових класів з викладанням англійської мови з міста Олександрія Кіровоградської області Світлана Гутнєва стала півфіналісткою щорічної національної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Суспільному вона розповіла, що це її друге потрапляння до топ-50 премії.
Імена п’ятдесяти вчителів-півфіналістів опублікували на сайті громадської спілки "Освіторія", яка ініціювала премію. Мета ініціаторів – привернути увагу суспільства до важливості освіти та ролі вчителів, підняти престиж та популяризувати професію вчителя в Україні, спонукати до використання сучасних методик та долучити українських учителів до світової освітянської спільноти. Global Teacher Prize – це світова щорічна "Нобелівська премія" для вчителів, започаткована мільярдером Санні Варкі у 2014 році, в Україні конкурс відбувається з 2017 року. 2020 року фіналістом Премії став вчитель історії з Благовіщенського Кіровоградської області Олександр Чучаєв. Цьогорічний переможець отримає мільйон гривень на реалізацію своєї освітньої мрії.
"З дітьми дуже цікаво"
Основне місце роботи Світлани Гутнєвої – Центр професійного розвитку педагогічних працівників міста Олександрія, та щоб навчати вчителів, потрібен власний досвід викладання. Тому, зі слів вчительки, вона викладає і в олександрійській гімназії №15.
"Я маю 26 років педагогічного стажу. Щороку беру години в школі, бо практика важлива. Не можна навчати вчителів, не маючи власного практичного досвіду. Та й з дітьми дуже цікаво".
2018 року Світлана Гутнєва вже ставала півфіналісткою вчителів Global Teacher Prize Ukraine.
"Тоді про Премію дізналась із соціальних мереж. Дуже надихнулась участю. Хоч у фінал мене і не відібрали, та запросили на церемонію нагородження переможця у Київ".
Цьогоріч вирішила податись, щоб поділитись річними досягненнями й власним досвідом.
"Рік був дуже плідним: я отримала статус сертифікованого тренера програми "Google for Education", регіонального тренера національної програми "ДІЗНайся: про дистанційне і змішане навчання" від Освіторії та ЮНІСЕФ. Крім того, відновила роботу міжнародна програма eTwinning, яка полягає у спільній реалізації різними школами англомовних проєктів. Мій перший клас реалізував такий проєкт і отримав національну відзнаку".
Про заявку на участь та відбір
Подаючи свою кандидатуру на участь у конкурсі, Світлані Гутнєвій слід було відповісти на запитання відповідної анкети й відправити її організаторам до 22 липня.
"Це були питання стосовно власних досягнень, успіхів учнів, сильних і слабких сторін української системи освіти, технологій та методиками, якими я володію, історії того, як я прийшла у професію. Дні три я заповнювала цю анкету – ґрунтовно, з фотографіями і посиланнями".
З анкетами усіх конкурсантів на першому етапі працювали волонтери, сказала півфіналістка.
"Це були вчителі й експерти, які погодились робити це на громадських засадах - телефонували, уточнювали щодо досвіду й формату роботу школи. А вже фіналістів, знаю, обиратимуть експерти, серед яких будуть фіналісти минулих років".
10 серпня опублікували топ-50 цьогорічної Премії. З рештою півфіналістів Світлана Гутнєва, сказала, не знайома, адже є єдиною представницею Кіровоградщини на цій стадії.
До 12 серпня усі півфіналісти мали відправити організаторам свої відеовізитівки. Результати півфіналу – десятку фіналістів – оголосять 1 вересня, 5 жовтня оголосять переможця.