Вчитель історії з Благовіщенського Кіровоградської області Олександр Чучаєв увійшов у десятку кращих вчителів України за версією національної премії Global Teacher Prize. Конкурс розпочався 20-го березня, змагаються учасники за звання кращого учителя України і 250 тисяч гривень, розповів Суспільному Олександр Чучаєв. Уразі перемоги, витратить гроші на створення центру дозвілля для дітей.
Не любив історію і хотів бути військовим або спортсменом, розповідає Олександр Чучаєв. Але все змінилося після відвідування педагогічного університету."Я зайшов в історичний корпус і сказав, я буду тут навчатися".
За словами вчителя, шість років тому він змінив підхід до навчання. Предмет історії почав викладати за допомогою коміксів, які створюють разом з учнями. "Це динамічна форма передачі інформації, за допомогою коротких фраз. За допомогою коміксу величезний пласт інформації намагаємось вмістити у маленьку картинку".
Спочатку Олександр з учнями досліджують тему, потім розробляють сценарій, після чого малюють 5-8 слайдів коміксу.
У 2017 році Олександр Чучаєв вперше взяв участь у конкурсі Global Teacher Prize. Тоді увійшов до двадцятки кращих. Цього року на премію його номінували учні.
Учениця Благовіщенської школи Єлізавета Христич розповіла, що у своєму вчителі найбільше цінує його вміння розвивати критичне мислення: "Він учить нас будувати логічні зв’язки між подіями. Він справді людина слова, він ніколи не годує нас пустити обіцянками, а завжди показує усе на справі".
Олександр Чучаєв говорить, якщо виграє чверть мільйона, витратить гроші на створення центру дозвілля для дітей: "Я хочу створити креативний простір, поза межами школи, там діти зможуть бути до кінця робочого дня батьків, а батьки можуть бути впевненими, що з дітьми будуть працювати".
Результати кнкурсу "Global Teacher Prize" стануть відомі 3 жовтня.
Що відомо
- Global Teacher Prize – це світова щорічна «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Національну премію ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році. Її мета: відзначити внесок українських вчителів і підняти престиж професії педагога. Переможець отримує 250 тисяч гривень, рік навчання та поїздку на світовий освітній форум.