"Інфаркт помолодшав". У Кіровоградському кардіоцентрі впровадили нову методику дослідження

"Інфаркт помолодшав". У Кіровоградському кардіоцентрі впровадили нову методику дослідження

Ексклюзивно

У Кіровоградському обласному кардіологічному центрі молодих пацієнтів, які мають інфаркт, стало більше на 30-40%, якщо порівнювати з часом до повномасштабного вторгнення. Тоді на інфаркт хворіли переважно люди після 60 років. Нині – починаючи з 30 років. Щоб підбирати правильний спосіб лікування хвороб серця, у центрі впровадили нову методику дослідження.

Про це розповіла Суспільному керівниця центру Ганна Сухомлин.

За її словами, за рік в області лікують 1300 інфарктів. У кардіоцентрі 900 – 1000.

"Майже 50%-60% — це молоді люди. З роками до війни – це 20% молодих людей, які мали згубні звички".

Коронарографію – дослідження судин серця пацієнта – в кардіологічному центрі за рік роблять до півтори тисячі. Вперше – з системою вимірювання серцево-судинного тиску. Її допоміг впровадити завідувач відділення інтервенційної кардіології Харківського інституту хірургії імені Зайцева Ігор Полівенок.

За його словами, ця технологія дозволяє детальніше вивчати, як відбувається кровопостачання серцевого м'яза у пацієнтів та якого лікування він потребує. В Україні цю технологію використовують у Києві, Харкові, Львові.

Через повномасштабне вторгнення кількість хвороб серця в Україні збільшилася, сказав харківський лікар.

"Це пов’язане насамперед з цим хронічним стресом, з війною. Ми працюємо у прифронтовому місті, в Харкові, і ми це бачимо у нашій щоденній практиці".

Під час коронарографії лікар робить прокол судини. Завдяки рентгенівським променям на моніторі видно концентрат, який ввели у судину. Не потрібно ні розрізів, ні швів, розповів завідувач відділення кардіоцентру Руслан Фесенко.

Надії Юзель – 52 роки. Перший інфаркт жінка пережила у 46 років, вдруге — цього року.

"Це сталося у мій день народження, що я померла і знову воскресла. Я потрапила вже вдруге сюди, але була в непритомному стані. У мене була клінічна смерть. Мені тут зробили стентування. Жива, здорова".

Зі слів керівниці центру, за пакетом Національної служби здоров’я екстрене лікування інфаркту в кардіоцентрі безкоштовне.

На початок