На Кіровоградщині стартував проєкт "Нові можливості для українських жінок та молоді". Він розвиватиметься у декількох напрямках. Це підприємництво для жінок та молоді, яка навчається в закладах професійно технічної освіти та підтримка жінок-журналісток із гіперлокальних засобів масової інформації. Проєкт триватиме 20 місяців.
Про це в етері Українського Радіо Кропивницький розповіли представниця громадської організації "Пресклуб реформ" Вікторія Талашкевич та заступниця директора з навчально-виховної роботи Кропивницького професійного ліцею сфер послуг і торгівлі Вікторія Алексеєвець.
Проєкт фінансується Естонським центром міжнародного розвитку, сказала Вікторія Талашкевич. Естонські партнери працюють в області з 2016 року. Тоді вони опікувалися переселенцями. З початком повномасштабного вторгнення районні видання отримали від партнерів гроші на висвітлення історій жінок, які переїхали й займаються підприємництвом.
Проєктом передбачено навчальні візити до Естонії, щоб жінки побачили, як підприємництво працює там та дати гранти тим, хто хоче відкрити бізнес.
"Залучаємо до цього молодь, особливо із закладів професійної освіти: перукарів, кухарів, щоб вони втілили свою мрію розпочати власну справу. У 2016 році ми відвідали у Таллінні хаб креативних індустрій. Місто своїм коштом підтримало створення бізнесів, пов’язаних з ручною працею: шиття, прикраси, робота з тканиною, шкірою, все, що стосується легкої промисловості, дизайну. Там розвиваються і отримують підтримку креативні індустрії".
Ліцей сфери послуг і торгівлі у Кропивницькому підпадає під цей напрямок і його потрібно розвивати, адже сюди входить і соціальне підприємництво, вважає Вікторія Талашкевич.
Також планують вийти на національний рівень і поділитися досвідом з усіма регіонами України.
"Легка промисловість для Кіровоградщини стала б щасливим квитком, оскільки у нас немає важкої промисловості".
Вікторія Алексеєвець розповіла, що планують розробити навчальні програми з менеджменту, економіки, трудового законодавства. По закінченні факультативу учні захищатимуть свій навчальний проєкт і за результатами конкурсу 10 переможців отримають фінансову підтримку своїх проєктів.
За її словами, ця програма триватиме два місяці, буде адаптована для усіх закладів професійної технічної освіти.
"Молоді, яка навчається в закладах професійної технічної освіти, складно розпочати власну справу, хоча учні мають потенціал і бажання. Немає цілісної програми, яка б спрямувала, надала необхідні знання, уміння та навички молодим людям, які планують відкрити власну справу. Хочемо, щоб бізнес, пов’язаний з дизайном та креативністю розвивався в Україні і саме на Кіровоградщині".
Підтримка гіперлокальних засобів масової інформації.
Усі медіа в громадах є підприємствами, тому редакторки можуть брати участь у програмі для жінок-підприємців і претендувати на отримання грантів на бізнес-проєкти. Їх також будуть залучати до навчальних візитів в Естонію, сказала Вікторія Талашкевич.
За її словами, редакції можуть виграти по 200 євро, якщо вони беруть участь в проєкті, висвітлюють його, мають у планах написання матеріалів про жінок-підприємців та про молодіжні бізнесові ініціативи.