В авіакатастрофі в Ірані загинули двоє колишніх студентів Кропивницької льотної академії

В авіакатастрофі в Ірані загинули двоє колишніх студентів Кропивницької льотної академії

В авіакатастрофі в Ірані загинули двоє колишніх студентів Кропивницької льотної академії
. undefined

Під час падіння літака Boeing 737 в Тегеранi загинули двоє колишніх студентів Кропивницької льотної академії. Про це Суспільному розповіла речниця академії Олена Ковальова.

За її даними, серед загиблих 8 січня 2020 року на борту літака Boeing 737 у Тегерані був пілот повітряного судна Володимир Гапоненко, який у 1987 році вступив до Кіровоградського вищого льотного училища Цивільної авіації (тепер Льотна академія НАУ). У 1992 році закінчив його, отримавши спеціальність "Експлуатація повітряного транспорту", спеціалізація "Повітряна навігація". В училищі він отримав професію інженер-штурман. Був направлений на роботу в Бориспіль на посаду штурмана літака ТУ-134.

Ігор Матков (бортпровідник повітряного судна Boeing 737), який загинув під час падіння літака, в 2015 році вступив на другий курс (заочне навчання) Кіровоградської льотної академії НАУ за спеціальністю "Авіаційний транспорт", де планував отримати професію пілота. Проте через рік відрахувався з числа курсантів академії.

Як відомо:

  • Літак Boeing 737, який належить Міжнародним авіалініям України (МАУ), розбився 8 січня о 4:30 ранку за київським часом невдовзі після злету зі столиці Ірану Тегерана. У катастрофі загинули 176 людей, з них — 11 українців (дев'ять членів екіпажу та двоє пасажирів).
  • Компанія "Міжнародні авіалінії України" опублікувала список усіх загиблих внаслідок авіакатастрофи Boeing-737 в Ірані.
  • Останнє місцезнаходження літака зафіксували в 29 км від аеропорту і за 50 км від Тегерану. Уламки від літака, який впав, розлетілися на сотні метрів. На місце прибули 22 рятувальні команди, які довго не могли дістатися місця катастрофи, оскільки той район був охоплений вогнем.
  • Посольство України в Ірані заявило, що Boeing-737 розбився внаслідок аварії двигуна через технічні причини. Однак пізніше представники МАУ заявили, що Boeing-737 був новим, зауважень до його технічної частини не було і він проходив перевірку 6 січня.
  • Офіс Генерального прокурора розпочав розслідування авіакатастрофи, яке раніше йому доручив провести Зеленський.

На початок