Катастрофа літака в Ірані. Усі подробиці

Катастрофа літака в Ірані. Усі подробиці

Оновлюється
Катастрофа літака в Ірані. Усі подробиці

Літак Boeing 737, який належить Міжнародним авіалініям України, розбився 8 січня о 4:30 ранку за київським часом невдовзі після злету зі столиці Ірану Тегерана. Україна і світ реагують на катастрофу, в якій загинули 176 людей. З них — 11 українців. У повітрі в літака загорівся двигун.

Через кілька хвилин після злету літак зник з радарів, останнє його місцезнаходження зафіксували в 29 кілометрах від аеропорту і за 50 кілометрів від Тегерану. Уламки від літака, який впав, розлетілися на сотні метрів. На місце прибули 22 рятувальні команди, які довго не могли дістатися місця катастрофи, оскільки той район був охоплений вогнем.

Хронологія подій

У Раді Нацбезпеки та оборони підтвердили, що на борту рейсу Тегеран-Київ, перебувало 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

Президент Володимир Зеленський заявив, що після зльоту з аеропорту Імам Хомейні у Тегерані пасажирський Boeing зазнав катастрофи й упав неподалік аеропорту.

Катастрофа літака в Ірані. Усі подробиці
undefined

"За попередніми даними, всі пасажири та члени екіпажу загинули. Наше посольство уточнює інформацію щодо обставин трагедії та списків загиблих. Мої щирі співчуття рідним та близьким всіх пасажирів і членів екіпажу", — написав Зеленський.

Посольство України в Ірані заявило, що Boeing-737 розбився внаслідок аварії двигуна через технічні причини. Однак пізніше, представники МАУ заявили, що Boeing-737 був новим, зауважень до його технічної частини не було і він проходив перевірку 6 січня. Технічний директор МАУ Олександр Шапієв наголосив, що літак 2016 року випуску було отримано безпосередньо з заводу Boeing, до цього ніде не експлуатувався. Зауважень до технічної частини не було. Останню перевірку літак проходив 6 січня 2019. Екіпаж також не жалівся на жодні несправності.

Катастрофа літака в Ірані. Усі подробиці

У компанії також підтвердили загибель усіх пасажирів і підкреслили, що на літаку був один з найкращих і найпрофесійніших екіпажів, тому людська помилка виключена.

Тим часом у Суспільного з'явився список 11 загиблих в авіакатастрофі громадян України, з яких 9 — члени екіпажу і двоє пасажирів. Загиблими українцями є Сергій Хоменко, Катерина Стадник, Марія Микитюк, Валерія Овчарук, Володимир Гапоненко, Юлія Сологуб, Ольга Кобюк, Альона Малахова, Олексій Наумкин, Ігор Матьков, Денис Лихно. Пізніше у МАУ підтвердили цю інформаію, опублікувавши повний список пасажирів та екіпажу літака, що зазнав катастрофи.

Офіс Генерального прокурора розпочав розслідування авіакатастрофи Boeing-737, яке раніше йому доручив провести Зеленський.

Рятувальники знайшли обидві чорні скриньки з літака авіакомпанії МАУ, що зазнав катастрофи вранці 8 січня поблизу іранської столиці. Поки що іранська сторона не планує передавати знайдені самописці Україні.

Міністерство закордонних справ заявило, що більшість загиблих у катастрофі — іранці і підтвердило інформацію про 11 загиблих українців. За інформацією МЗС, наразі відомо про 82-х загиблих громадян Ірану, 63-х — Канади, 11-х — України, 10-х — Швеції, 3-х — Німеччини і 3-х — Британії. Голова Тегеранського центру з надзвичайних ситуацій каже, що тіла загиблих в авіакатастрофі спотворені і їх важко ідентифікувати.

Катастрофа літака в Ірані. Усі подробиці
undefined

У посольстві України в Ірані змінили повідомлення про причину падіння літака МАУ, заявивши, що інформація щодо причин авіакатастрофи з'ясовується комісією, а будь-які заяви щодо причин аварії до рішення комісії не носять офіційного характеру. Також у диппредставництві наголосили, що версія теракту виключається.

Згідно з міжнародними авіаційними правилами, розслідування авіакатастрофи Boeing-737 української авіакомпанії МАУ знаходитиметься під контролем уряду Ірану, на території якого сталася подія, проте до нього планують долучитися й інші сторони.

Реакція світу

Політики та дипломати низки держав висловили Україні свої співчуття через авіакатастрофу, якої зазнав літак компанії МАУ поблизу Тегерана.

Зокрема, Генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич надіслала президенту Зеленському лист зі співчуттями і висловила солідарність з українським народом від імені Ради Європи.

Посолкиня Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс також висловила співчуття родинам загиблих, заявивши, що вона шокована, а її думки — з родинами загиблих.

Співчуття родинам загиблих також висловив у Twitter очільник МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, зазначивши, що він "глибоко шокований і засмучений трагічною новиною про катастрофу пасажирського літака рейсу PS752 Міжнародних авіаліній України під Тегераном".

Катастрофа літака в Ірані. Усі подробиці
IHSA

Міністерка закордонних справ Болгарії Катерина Захарієва також долучилася до свого литовського колеги. "Найглибші співчуття сім'ям тих, хто втратив своїх близьких у катастрофі", — написала Захарієва у Twitter.

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс поговорив по телефону з міністром МЗС Вадимом Пристайком, заявивши, що вони обидва погоджуються, що має бути незалежне та прозоре розслідування цієї аварії. У свою чергу Пристайко подякував латвійському колезі в Twitter, написавши, що Україна цінує співчуття та спільну позицію в цю трагічну хвилину

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн також висловила співчуття родичам загиблих, зазначивши, що наразі фахівці з авіаційної безпеки розслідують причину катастрофи, щоб дати відповіді на цю жахливу трагедію.

Міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде заявила, що її думки з жертвами і їх близькими. У відповідь Пристайко подякував і додав, що його думки сьогодні також з шведськими сім'ями, які втратили своїх родичів цього страшного ранку.

Причини катастрофи розслідуватиме міжнародна слідча група.

Державна авіаслужба заборонила українським авіакомпаніям перельоти над повітряним простором Ірану до з'ясування причин катастрофи.

8 січня до Ірану вирушать фахівці експертної та пошуково-рятувальної груп, серед яких – представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міноборони, МЗС, МВС, СБУ, РНБО, Державіаслужби, Нацбюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та "Міжнародних авіаліній України". Вони будуть залучені до розслідування, ідентифікації та репатріації тіл громадян України, які загинули в авіакатастрофі.

На початок