У Кропивницькому багатоповерхівка залишилась без електропостачання на 14 годин. Хто винен

У Кропивницькому багатоповерхівка залишилась без електропостачання на 14 годин. Хто винен

Пів сотні мешканців будинку у Кропивницькому понад 14 годин були без електропостачання. Не через погодинні відключення електрики, а через розбиту щитову у підвалі, розповів Суспільному голова об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Сергій Козярук. Мешканці викликали поліцію. Право власності на це приміщення нині встановлюють у суді, сказала Суспільному речниця поліції області Віталіна Бевзенко.

Електропостачання у будинку на вулиці Театральна у Кропивницькому зникло о 04:00. Об 11:00 Сергій Козярук намагався зайти у підвал, де розташована щитова будинку. Його не пускали троє чоловіків.

Чоловіки не пускають до підвалу з електрощитовою голову ОСББ
Чоловіки не пускають до підвалу з електрощитовою голову ОСББ. Суспільне Кропивницький

Про відключення будинку від мережі Сергія Козярука повідомили мешканці будинку:

"Я подумав, що це планове відключення, кажу, давайте почекаємо. Почекали до шостої – не включилося, почекали до сьомої – нічого. Викликаємо аварійну службу 1580, кажуть, треба, щоб ви відкрили підвальне приміщення. Відкрили і виявили там, що електрощитова повністю розкурочена. Вирвані всі запобіжники, обкусані проводи".

Мешканці викликали поліцейських, але їх у підвал не пустили чоловіки та жінка. Вона назвалась Яною Бойко – адвокаткою власника підвалу.

За її словами, приміщення під будинком площею понад 250 квадратних метрів перебуває у приватній власності. Його купили у підприємства "Інгуша" 17 травня. Власник – Рустам Асадій. Яна Бойко сказала, документи, які підтверджують це, надали правоохоронцям. Іншим людям власник, зі слів адвокатки, документи показувати заборонив.

Адвокат мешканців ОСББ Юрій Пронін розповів Суспільному, що десять років судяться за підвальне приміщення з підприємством "Інгуша". Показав рішення Кропивницького апеляційного суду від 4 жовтня 2021 року витребувати у підприємства приміщення підвалу, передавши його співвласникам будинку.

"Головний мотив – це рішення Конституційного суду, згідно з яким підвальні приміщення належать ОСББ. Державний виконавець у лютому цього року передав це приміщення на підставі рішення суду голові ОСББ. Два місяці було тихо, але з травня почалися постійні дії з приводу проникнення до підвалу сторонніх осіб".

Яна Бойко говорить, вирішуватимуть спір у судовому порядку. Хто розбив електрощитову, вона не знає.

Власник підвалу спробував перенести електрощитову з підвалу до під’їзду – це встановили поліцейські, розповіла Суспільному речниця поліції області Віталіна Бевзенко.

"Слід зазначити, що дане приміщення є спірним, за даним фактом розслідується кримінальне провадження за статтею 356 кримінального кодексу України "Самоправство". На даний час вирішується питання звернення до суду про накладення арешту на вказане приміщення, на період вирішення спірних правовідносин".

Стаття передбачає штраф у розмірі 75 тисяч 700 гривень або виправні роботи на строк до двох років.

Працівники підприємства "Кіровоградобленерго" відновили електропостачання о шостій вечора, розповів Суспільному начальник Кропивницьких міських електромереж Сергій Руденко:

"Виявили, що зняті запобіжники на групах, які відходять на житлові будинки, на квартири. А також перерізані проводи – всі провідники, які йдуть від щитової житлового будинку до мешканців квартир. Люди, які кажуть, що це їхнє приміщення, нам доступ надають для відновлення електропостачання мешканцям".

Суспільне телефонувало за номером підприємства "Інгуша", вказаному на сайті української аналітичної системи "Youcontrol", щоб дізнатися, як попри рішення суду воно продало підвал новому власнику. Вказаний номер не обслуговується. Суспільне озвучить позицію підприємства, як тільки зможе поспілкуватися з керівником чи його представником.

На початок