Школам заборонили використовувати укриття на першому поверсі. Скільки таких на Кіровоградщині

Школам заборонили використовувати укриття на першому поверсі. Скільки таких на Кіровоградщині

Ексклюзивно

У новому навчальному році заклади освіти не матимуть права використовувати укриття на першому поверсі. Усі сховища повинні бути тільки в цокольних чи підвальних приміщеннях. Це передбачили у змінах до державних будівельних норм від 1 листопада 2023 року. У Кіровоградській області захисні споруди на першому поверсі мають 44 школи й 31 дитсадок.

Про це Суспільному розповів заступник начальника обласного управління з питань цивільного захисту Костянтин Дружинін.

Цокольний поверх та підвальне приміщення відрізняються ступенем заглиблення в ґрунт. Підвал розташований під землею повністю або більше ніж наполовину. Цокольний поверх заглиблений в землю лише наполовину.

За словами Костянтина Дружиніна, в області 20 шкіл та дитсадків готуються перенести свої укриття з першого поверху в підвал.

"Чотири школи вже розв'язали питання. Вони знайшли у себе підвальні приміщення й облаштували їх під найпростіше укриття. Ще 16 закладів освіти ведуть цю роботу. Вони на сьогодні наводять лад та ремонтують підвали".

Ті школи й дитсадки, які не мають підвалів, поки розглядають варіанти, як підвозити дітей до інших закладів.

Також у школі можуть збудувати укриття "з нуля", але в такому разі воно має бути протирадіаційне, сказав Костянтин Дружинін. За його розрахунками, заклади освіти не встигнуть цього зробити.

"Залишається обмаль часу. За два місяці треба провести ремонтні роботи, а їх починають з проєктно-кошторисної документації, з визначення земельної ділянки, її власності. І, звісно, це дуже велике фінансове навантаження на місцеві бюджети. Чому? Тому що вони — засновники закладів освіти".

За словами Костянтина Дружиніна, одне протирадіаційне укриття для школи чи дитсадка обійдеться у щонайменше 15 мільйонів гривень, залежно від площі й кількості людей, які воно зможе вмістити.

"Але в будь-якому разі приміщення першого поверху, ще раз повторюсь, не будуть допускатися для використання їх як укриття".

За даними начальника обласного управління цивільного захисту Володимира Слінченка на червень 2023 року, укриття мали 416 з 452 шкіл та 380 з 444 дитячих садків Кіровоградщини.

На початок