У Бобринці на Кіровоградщині переселенцям пропонують безплатне житло

У Бобринці на Кіровоградщині переселенцям пропонують безплатне житло

Ексклюзивно

У місті Бобринець Кропивницького району Кіровоградської області облаштували центр для переселенців з безплатним житлом. Нині там живуть десятеро людей з Херсонщини.

Кімнати для переселенців облаштували у гуртожитку Бобринецького ліцею №1, розповів Суспільному його директор Володимир Карпук. За його словами ремонт розпочали 2022 року.

"Виділили понад три мільйони 600 тисяч гривень,понад 2,5 з яких – з місцевого бюджету. Гроші витратили на придбання матеріалів, на ремонти, на виконання робіт з облаштування".
У Бобринці на Кіровоградщині переселенцям пропонують безплатне житло
Володимир Карпук показує кімнату для проживання у центрі для переселенців. Суспільне Кропивницький

Решту суми, сказав, витратили на обладнання.

"Різні фонди поставили обладнання. Це холодильники, пральні машинки, сушарки".
У Бобринці на Кіровоградщині переселенцям пропонують безплатне житло
У бобринецькому центрі для переселенців є кімнати для прання та приготування їжі. Суспільне Кропивницький

У двоповерховій будівлі центру є кімната для приготування їжі, 19 кімнат для проживання, розраховані на різну кількість людей – від двох до шести. В кімнатах є ліжка, тумбочки, стільці, шафи та столи, сказав директор ліцею.

"У гуртожитку проживають десятеро переселенців. За своєю проєктною потужністю він розрахований на 59 людей. Ми розраховуємо на 17 переселенців, решта місць – для наших учнів, які вже заплановані на наступний навчальний рік".

Зі слів Володимира Карпука, проживання у центрі безплатне. Комунальні послуги оплачує міська рада.

"У 22-му році я про це просто мріяла"

Крістіна Муратова – переселенка з Херсонської області. Разом з чотирма дітьми та чоловіком евакуювались на початку повномасштабної війни. Жили в Івано-Франківській області в орендованому будинку.

"Я була на сьомому місяці (вагітності — ред.), як ми виїжджали з Білозерки через Миколаїв. Чорнобаївський аеропорт було як на долоні видно, через наш будинок літало – ми спостерігали всю цю картину".

У Білозерці на Херсонщині, розповіла, до повномасштабного вторгнення встигли облаштувати житло.

"Тимчасово проживали у різних умовах. До війни з чоловіком у Білозерці воду провели, дім зробили, старалися для дітей на майбутнє, покращували постійно свої умови. А потім ми просто в один момент це все втратили".
У Бобринці на Кіровоградщині переселенцям пропонують безплатне житло
Крістіна Муратова з донькою. Суспільне Кропивницький

Пів року родина живе у Бобринці. Спочатку – у будинку друзів, нині для переселенців відкрили центр. Родина Крістіни мешкає в одній з кімнат.

"У 22-му році я про це просто мріяла. Є де попрати речі, найелементарніше. Ми ж постійно у переїздах – немає де прийняти ані душ, ані ванну. І мені морально й фізично з дітьми дуже тяжко".

За інформацією начальниці управління економічного розвитку Бобринецької міськради Марини Кочубей, у громаді проживають десять тисяч переселенців. Більшість орендують або купили житло.

На початок