"Вистачає тканини – бракує рук". Кропивничани не встигають виконувати запит військових на маскувальні сітки

"Вистачає тканини – бракує рук". Кропивничани не встигають виконувати запит військових на маскувальні сітки

У Кропивницькому просять містян та переселенців долучатись до плетіння маскувальних сіток, щоб вчасно відправляти їх на фронт. Виконувати запити військових не встигають, бракує людей, які плетуть сітки. Нині мають запит на 60 сіток. Зробити за тиждень можуть 20.

Про це розповіла Суспільному очільниця громадської організації "Разом ми Сила" Тетяна Сила. Вона відправляє допомогу на фронт з 2014 року, початку російсько-української війни.

Сітки у волонтерському центрі плетуть десятеро людей. Три людини в день можуть сплести одну сітку розміром чотири на шість метрів.

"У нас щодня чотири-п'ять відправок на різні напрямки".

Сказала, тканини вистачає – не вистачає рук, щоб плести маскувальні сітки.

"Підприємство нам купує спанбондтекстильний матеріал, який виготовляється з найтонших волокон полімеру. Основи для сіток замовляємо заздалегідь у великій кількості, щоб не стояти в черзі. Сітки легенькі, зручні. Тому плетемо тільки зі спанбонда. Якщо дощ – струсив – і він сухий".

Пенсіонерка Валентина Кротенко у волонтерський центр плести сітки приходить щодня, крім вихідних. Працює з 10 до 16 години.

"Майже рік ходжу сюди. Плетемо сітки переважно чотири на шість метрів, буває просять інший розмір".

Переселенка з Донецької області Олена Грищенко допомагає волонтерському центру пів року. Приходить у вільний від роботи час.

"Я викладачка університету, приходжу коли в мене немає занять. Це моя друга робота. Бувають сітки більші, на техніку, бувають менші, залежно від замовлення".

Маскувальні сітки потрібні у всі пори року, розповів військовий Cергій Коновалов.

"Для переміщення техніки, збереження особового складу та техніки. Без них ніяк. Сітки зношуються, горять".

Тетяна Сила запрошує всіх небайдужих долучатися до плетіння сіток за адресою: проспект Університетський, 27.

На початок