Ринок землі Кіровоградщини: з початку року підприємці купили 613 гектарів

Ринок землі Кіровоградщини: з початку року підприємці купили 613 гектарів

Ексклюзивно

Повномасштабна війна та низькі ціни не дозволяють повною мірою працювати ринку землі. З початку року на Кіровоградщині підприємці купили 613 гектарів. Середня вартість одного гектару — 39 300 тисяч гривень. В Україні придбали чотири тисячі 485 гектарів, середня вартість коливається від 29 тисяч до 70 за гектар. Найбільша вартість у Тернопільській області.

Про це розповіла Суспільному керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

У липні 2021 року набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Він скасував дію мораторію на продаж землі.

До 1 січня купувати землю могли виключно фізичні особи – громадяни України і не більше 100 гектарів на одну людину. З цього року ліміт збільшили у 100 разів, це 10 тисяч гектарів. Купувати землю тепер можуть не тільки фізичні особи, а і юридичні з українським громадянством.

Керівниця департаменту агропромислового розвитку вважає, власники землі на Кіровоградщині не поспішають продавати її, бо чекають збільшення ціни.

Головний висновок п’ятимісячної роботи ринку землі для юридичних осіб – всупереч побоюванням, вона залишається у власності українців, сказав координатор земельного комітету Українського клубу аграрного бізнесу Ігор Лісецький.

За його словами, трійка лідерів: Київська, Вінницька і Хмельницька області. Найменше купили у прифронтових областях, де нині ведуться активні бойові дії.

"Основні складнощі – це неоднозначна поведінка зі сторони нотаріату, у різних областей є різне бачення. Для прикладу, щоб купити земельну ділянку сільськогосподарського призначення, потрібно вказати походження грошей. Гроші мають бути офіційно задекларовані, офіційно набуті. Також перелік документів не є вичерпним".

Вважає, після завершення війни аграрії активніше інвестуватимуть у купівлю земель сільгосппризначення.

Виконавчий директор агрофірми з Кропивницького району Микола Тарасенко розповів, мають в обробітку понад 20 тисяч гектарів землі. Три місяці тому придбали майже 50 гектарів, на них посіяли кукурудзу, соняшник, пшеницю.

Сказав, землю купували у різних громадах. Середня вартість – 40 тисяч гривень за гектар землі. У південній частині області, земля дешевша, бо більш посушливий клімат. Різниця між різними районами 5-10 тисяч гривень.

За його словами, охочих продати землю на Кіровоградщині мало.

На початок