У Кропивницькому в півтора раза зросла квартплата. Як пояснюють у міськраді й що кажуть жителі

У Кропивницькому в півтора раза зросла квартплата. Як пояснюють у міськраді й що кажуть жителі

У Кропивницькому підвищили вартість квартплати. Тариф на послугу з управління багатоквартирним будинком зріс у середньому на 50%. Рішення про це ухвалили на засіданні виконавчого комітету.

Про це розповів під час брифінгу заступник міського голови Олександр Вергун.

Вартість квартплати у кожному будинку різна й залежить від кількості послуг, які надають балансоутримувачі — житлово-експлуатаційні організації. У Кропивницькому таких п’ять. Вони обслуговують 813 будинків. 150 будинків — на балансі 120 ОСББ.

"Виконком лише вніс зміни в типовий договір, який укладений по кожному будинку, — можливість через цей договір регулювати ціну на послугу. Але всі розрахунки, які подавали управляючі компанії по кожному будинку, перевіряло головне управління житлово-комунального господарства".

За словами Олександра Вергуна, у середньому, якщо це будинок п’ятиповерховий без ліфта, тариф до 15 травня складав 3 гривні 50 копійок. У будинках, де встановлені ліфти (це дев’ятиповерхові будинки), — 4 гривні 50 копійок. Від 15 травня в різних будинках можна побачити такі розміри квартплати, як 6,80 гривень, 7,80 гривень, шість гривень.

Без нового тарифу житлово-експлуатаційні організації не змогли б працювати й надавати послуги, сказав Олександр Вергун.

"З 2019 року неодноразово зростав рівень мінімальної заробітної плати. Якщо в 2019 році вона була 4173 гривні, то на сьогодні це вісім тисяч. Також зросла електроенергія, обслуговування ліфтів, димових та вентиляційних каналів, паливно-мастильні матеріали, взагалі всі матеріали — руберойд, труби, крани, засувки, фарба і все інше. У середньому ціна на це все зросла на 70%. А заробітна плата взагалі зросла на 90%. Тому і виникла необхідність підвищити тариф".
У Кропивницькому в півтора раза зросла квартплата. Як пояснюють у міськраді й що кажуть місцеві жителі
Оголошення на будинку. Суспільне Кропивницький

На дверях багатоповерхівки на вулиці Кропивницького вивісили оголошення про нову ціну за послугу управління багатоквартирним будинком. Це 6 гривень 74 копійки за метр площі. До цього було 4 гривні 36 копійок, розповіла кропивничанка Марія Самодіна.

"До ста гривень десь підвищили квартплату. Що можна сказати? Такий час, треба все терпіти і все платити. Які роботи виконують по обслуговуванню прибудинкової території? Ну, коли краще, коли гірше, але ж виконують. Звертаюсь, все зроблять, все що треба".

Для підвищення ціни за послугу причин немає, вважає кропивничанин Олег Баркар.

"Справа в тому, що ЖЕО не виконує обов’язки, за які бере гроші. Наприклад, комунікації в підвалах течуть в нашому будинку і по всьому місту. Я вважаю, що багато складових тарифу на комунальні послуги не просто завищені, а їх там не має бути. Або якщо вони там є, ЖЕО повинні ці роботи проводити".

На початок