"Дніпро-Кіровоград" підвищив тарифи на воду для бізнесу. Чи подорожчає хліб

"Дніпро-Кіровоград" підвищив тарифи на воду для бізнесу. Чи подорожчає хліб

У кропивницькій пекарні подорожчає хліб. Вартість хлібини підвищиться на 8%, це дві гривні. Подорожчання відбудеться через підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення для промислових споживачів.

Про це Суспільному розповів співвласник пекарні Олексій Шевченко.

Рішення про збільшення тарифів з 1 червня для 36 водоканалів України, серед яких і обласне комунальне підприємство "Дніпро-Кіровоград", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила 28 травня.

Пекарню у Кропивницькому відкрили переселенці з Харкова майже два роки тому, розповів Олексій Шевченко. Щодня випікають до 30 кілограмів різного виду хліба, здобу та вироби з листкового тіста. Для замісу тіста та випічки використовують воду кропивницького водоканалу. Щомісяця платять за водопостачання і водовідведення тисячу гривень.

"Дніпро-Кіровоград" підвищив тарифи на воду для бізнесу: як це вплине на ціни на хліб у Кропивницькому
Олексій Шевченко — співвласник пекарні. Суспільне Кропивницький
"Дізналися про те, що для бізнесу буде підвищення тарифів на воду. Наприклад, на здобному тісті ми ще можемо якось балансувати між ціною на собівартістю, тому що зараз сезонні товари знижуються у ціні — яйця, овочі. Але у хліб йде води до 30%. Листкове тісто – взагалі йде до 50%. Ці товари, можливо, будуть дорожчати до двох гривень. Ми ще рахуємо".

Місцевий житель Олег Глубокий, який купує хліб у пекарні, – пенсіонер. "Електроенергія вже 4,32, й інше буде дорожчати. Нашої пенсії завжди не вистачає догнати їх. Якщо це не критичне подорожчання, то будемо якось далі жити".

Для підприємств і бюджетних організацій Кіровоградщини, які є споживачами обласного підприємства "Дніпро-Кіровоград", з 1 червня тарифи на послуги водопостачання і водовідведення збільшили майже вдвічі. До 1 червня було 45,97 гривні, після 1 червня – 85,10.

Зокрема, тариф на водопостачання зріс на 21,37 гривні за кубометр (до 1 червня 25,21 гривень. Після 1 червня – 46,58 гривні). На водовідведення – на 17,76 (до 1 червня – 20,76, після 1 червня – 38,52).

Тарифи, які діяли, були встановлені 1 січня 2022 року, сказав керівник обласного підприємства "Дніпро-Кіровоград" Микола Романюк.

"Вони були розраховані по 2021 рік. За 22-23 роки всі ціни зросли, починаючи від реагентів, електроенергії, окрім зарплати — ми не підвищували. Ми справлялися, але заборгували за погашення кредиту Світовому банку. На сьогодні у нас майже 110 мільйонів гривень заборгованості, і в червні встановлять ще додатково за ці пів року".

Підвищення тарифів дещо покращить фінансову ситуацію на підприємстві, говорить Романюк. "Відсотків на 20, але на сьогодні вартість що пального, що електроенергії, можливо, буде і далі зростати, що й передбачено тарифом".

Воду підприємства "Дніпро-Кіровоград" в області споживають понад чотири тисячі підприємств і бюджетних організацій. Щомісяця витрачають 872 тисячі кубометрів води.

Для населення тарифи на водопостачання і водовідведення не змінюються.

На початок