"Замість руїн буде торговельний центр". У місті Новоукраїнка на Кіровоградщині демонтують 30-річну аварійну недобудову

"Замість руїн буде торговельний центр". У місті Новоукраїнка на Кіровоградщині демонтують 30-річну аварійну недобудову

Недобудова. Новоукраїнка
Ліворуч — недобудова (фото Новоукраїнської міської ради), праворуч — ілюстративне фото (Getty Images). Суспільне Кропивницький

У місті Новоукраїнка Кіровоградської області почали зносити аварійну недобудову, яка стоїть у центрі з початку 90 років. Там збудують сучасний торговельний центр.

Про це Суспільному розповів голова громади Олександр Корінний. За його словами, це недобудовані три поверхи.

Понад 30 років тому там мав бути комбінат побутового обслуговування для людей. Але на початку 90-х роботи призупинили. Потім змінилися декілька її власників. Недобудова ж так і стояла порожня.

"З нею весь час були самі проблеми. То вона була неогороджена, і там гралися підлітки. І це просто було небезпечно. Ми й до поліції зверталися, але весь час контролювати це не могли. То проходу там не було. Ми просили власників, й вони зробили зручний тротуар. Також ми постійно її всім пропонували, але не складалося з проєктом".

У 2021 році знайшлися охочі добудувати приміщення. Там мали бути офіси й мініготель. Але у 2022 році проєкт заморозили. Потім представники однієї з українських торговельних мереж почали шукати приміщення в Новоукраїнці, щоб відкрити супермаркет. І влада запропонувала саме цю недобудову. Тепер руїни мають знести.

"Ці роботи вже почалися. Оскільки та будівля була побудована з порушеннями, то ухвалили дуже правильне рішення розібрати її й почати все з нуля. Я думаю, що це дасть можливість врахувати все — і безпеку, і під'їзди, і сучасні будівельні матеріали й технології. Тобто зробити нормальний проєкт".

За угодою, яку уклала торговельна мережа з нинішніми власниками, на першому поверсі має бути супермаркет. На другому — інші крамниці й різні офіси.

Цієї мережі в Новоукраїнці досі не було, тому це створить додаткову цінову конкуренцію, вважає Олександр Корінний. Також плюси від проєкту — робочі місця (в супермаркеті має бути до 20) й надходження ПДФО від них до бюджету.

"Окрім цього, якщо це люди роблять під час війни, я вважаю, що це має вітатися вдвічі більше, тому що не всі готові сьогодні вкладати гроші в будівництво. Цей проєкт означає, що люди вірять в Україну. На жаль, є і негативні речі, наприклад, коментарі людей, що це не потрібно під час війни. Але я думаю, що це від незнання того, що центр будується не за бюджетні гроші . Це за гроші приватних підприємців. Тому я вважаю, що це тільки позитив".

На початок