Пройшов оборону Новотошківки, Лисичанська, Сєвєродонецька: історія "Піаніста" з Кіровоградщини

Пройшов оборону Новотошківки, Лисичанська, Сєвєродонецька: історія "Піаніста" з Кіровоградщини

Ексклюзивно

Кропивничанка Ніна Слюсаренко береже пам'ять про сина. Вдома має прапор його батальйону та гітару – подарунок від побратимів. Її син Едуард Слюсаренко мав позивний "Піаніст", на фронт пішов добровольцем. Загинув біля села Макіївка Луганської області 2 жовтня 2023 року. Пройшов оборону Новотошківки, Лисичанська, Сєвєродонецька. Потім звільняв окуповану Херсонщину, там отримав поранення. Після лікування воював у Бахмуті. Вірив у перемогу України та створив пісню про побратимів і свій батальйон. У День Героїв, який в Україні відзначають 23 травня, Суспільне розказує про героя з Кіровоградщини.

Ніна Слюсаренко, відколи загинув син, розмовляє з його фотографією і береже прапор дев'ятого окремого стрілецького батальйону, з яким він пройшов оборону Новотошківки, Лисичанська, Севєродонецька та бої під Бахмутом.

Ніна Слюсаренко
Ніна Слюсаренко. Суспільне Кропивницький

"Він був усе для мене. Правнучка – їй 3,8 років – питає: "Де дід Едік?". Кажу: "На роботі". Останній раз він був вдома у липні 23 року і каже: "Мам, щось в мене, мабуть, білет в одну сторону. Кажу, синок, не думай за це. Скільки у нього було амулетів всіляких. Він Матір Божу знайшов там на розвалищі, і я кажу, тримай її, вона тебе захистить. Кажу, синок, так не кажи, бо тобі ще внучку треба вести у перший клас".

Під час звільнення правобережжя Херсонщини син отримав поранення. Після одужання повернувся на фронт.

"Кажу, синок, може ти б уже дома був. 55 років. Він каже: "Мам, якщо не я, то хто? Я не можу ховатись, коли моя дитина воює. Він був душею всього батальйону. Його всі так поважали. Шпудейко, помічник його, так і сказав: якщо щось станеться, поховайте мене разом з "Піаністом". То вони так і заховані – мій син і попереду він".

Ніна каже, сину пощастило з побратимами. На прапорі просила лишати їхні підписи.

"Каже, мам, я привіз тобі твоє замовлення. Всі хлопці порозписувались. Навіть їхній командир "Граф", Грачов. Коли син був поранений, в окопі, підіймає голову – "Граф" поруч. Каже: чого це ви в моєму окопі? Він каже, я маю бути там, де мої хлопці. Поки я жива, цей прапор буде в мене висіти".

Едуард Слюсаренко на війні писав пісні про Україну та свій батальйон. Їх Ніна Слюсаренко слухає щодня.

За життя Едуард Слюсаренко отримав відзнаку Головнокомандувача Збройних Сил "Золотий Хрест" за порятунок побратимів під Бахмутом.

Що відомо про День Героїв

День Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України: лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Дата була пов'язана з днем вбивства у Роттердамі Євгена Коновальця, що сталося саме 23 травня 1938 року.

До здобуття Україною незалежності цей день відзначали підпільно, з 1992 року День Героїв почав набувати розголосу.

На початок